Ruotsi Toimii . . .
Radio Pooki/Nova . . .
Missä Lapin Radio/Lehdet
Radio Pooki/Nova . . .
Missä Lapin Radio/Lehdet
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Parahain mölisijä,
Niin, että meinasikko, että Ruottissa on uutisoitu jostain henkilöliikenne asiasta? Tulkitsenko oikein, että Haaparannalle olisi tulessa henkilöjunaliikennettä 2011?
Ja sitten, että Lapin media ei ole asiaa noteerannut, näinkö tahdot sanoa? En ole kyllä Itse huomannut Lapin medioissa mainintaa.
Aiheesi on mielenkiintoinen, mutta jos näkisit hieman vaivaa tarkentaaksesi asiasisältöäsi ja lähteitäsi. Myöskään mielipidettä asiasta ei ole kielletty tuomasta julki. Näin tämäkin asia herättäisi varmaan enemmän keskustelua.
2011 Henkilöliikenne Tornio Torppiin uusi henkilöliikenne keskus
Kertoi/Radio Nova / Radio Pooki
Missä Lapin tiedotteet!!!!!!
Sivistys
Sanavapaus
Vähän selvensi. Jokos päätös rakentamisesta on lytöy lukkoon? Minkälainen siitä henkilöliikennekeskuksesta tulee? Sehän on hieno homma, että haaparannan rata valmistuu ens vuonna,
päästänkös met sitten tuosta hapitilta henkilöjunalla kolistelemaan ihan tukholmaan saakka? Sehän oiski Torniolaisilla sitte erikoinen tilanne, että ois Tukholmaan paremmat liikenneyhteydet kuin Helsinkiin.
On se Pooki sitte hyvä kanava, häätys vissiin virittää ration sen taajuuksille.
Rautainen Tie tulossa . .
"Tukhaa "Katsomhaan. . . Akseli ja Elina
Radio Nunnuka !!!!!!
= Suodatin Lapille/filter/Lappi/
anteeksi ettei silmät Aukene
Mitä tapahtuu kun lapset pääsevät kohtaaamaan junan tuomia Anteeksi Kehitys . . .uutta
tämä ihminen ei voi kirjoittaa vähän ymmärrettävämmin ku en oikein tajua mittäään tuosta jutusta.Oikeaa keskustelua,pliis.
http://lotta.yle.fi/rswebkmi.nsf/sivut/Radio_Perameren_uutiset_2004?opendocument&pageid=Content5ADA9
Tavaraliikennekeskus tullee siis Haaparannalle e4:n varteen kilometrin päähän keskustasta. Henkilöliikennekeskus torppiin. Mikskähän ne tämän näin päin teki? Kai henkilöliikennekeskus ois parempi lähellä keskustaa.
Taitaa vissiin olla tavaraliikenne ykkösprioritetti.