Bioteekin puhdistuskuuri

tukossa

Terve! Onkos kellään kokemusta bioteekin puhdistuskuurista? Aloitin eilen ja se on tosi pahaa. Miten ootte ottaneet sen, tuntuu et jää kurkkuun kiinni. Oon sekottanu sen vähään veteen tai mehuun, mut se ei oikein liukene sinne ja osa sitä jää sit mukin reunoille. Miten tästä kuurista saisi mahdollisimman tehokkaan. Mun maha on aina toiminut huonosti, noin 2 krt viikossa ulostan, eikä se kuites oo ummetusta. Tuntuu vaan olo aina kuin ois tukossa. Oon sanonu tästä neuvolassaki ku olin raskaana ym..mut eivät sano siihen mitään. Miten saisin vatsani toimimaan paremmin voisi varmaan näin saada pudotettua vähä kilojaki, jos kaikki ruoka ei jäis elimistöön makaamaan? Kertokaan vinkkejä! Kiitos etukäteen!

4

1452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tk86

      olen yrittänyt käyttää tuota puhdistuskuuria, mut eihän siitä mitään tullut. kokeilin kaikkeen. veteen, soppaan, jogurttiin, puuroon.. aivan kamalaa!! eli siihen en osaa neuvoa miten sen saisi alas, koska tuntuu, että olen kokeillut kaikkea.. yäk.. :(

      mulla kans sama ongelma kuin sulla. en siis kärsi mistään ummetuksesta, mutta oikeastaan olen aina ollut sellainen, ettei mahani toimi kuin pari kertaa viikossa. syytä siihen en tiedä, koska ruokatottumukseni ovat hyvät ja nämä kuituhommelitkin ovat kunnossa.

      Minulle tähän vaivaan auttoi A. Vogelin Molkosan (maitohappokäynyt heratiiviste). olen sen aikoinaan ostanut paaston yhteydessä, jolloin jäi käyttämättä, mutta nyt käytän päivittäin. minulla se on auttanut aikas hyvin.

      tätä saa siis luontaistuotekaupasta. minulla on tämä nestemäinen, mutta tätä on nykyään jauheenakin, mausta en osaa sanoa sen tarkemmin.

      muutamalla ensimmäisellä kerralla tämä neste saa irvistyksen naamalle, koska pahaahan se on!! mutta tuohon puhdistuskuuriin verrattuna mielestäni lastenleikkiä!!

      toivottavasti tästä oli sinulle apua. :)

      • tukossa

        Pitääpä kokeilla tätä. Oliko kuinka kallista?


      • tk86
        tukossa kirjoitti:

        Pitääpä kokeilla tätä. Oliko kuinka kallista?

        kallis se ei kuitenkaan ollut. toi uusi vitality juttu maksaa 12euroa, ja mun mielestä toi normaali molkosan on halvempi. joka tapauksessa varmasti alle 10e..


    • bioteekki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      213
      5388
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5014
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      16
      4800
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2027
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1781
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      84
      1642
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1451
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1275
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1270
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe