"oudot" makutottumukset?

Hei.

Onko teillä jotain muiden mielestä "outoja" makutottumuksia, esim syötte kaurapuuroa ketsupilla tai homejuustoa pullan päällä?

Itselläni pari:

* kun syön suklaata, juon sen kanssa piimää.
* laitan juustoa hernekeittoon
* Hasselpähkinälevitettä ruisleivän kanssa savujuustoa.

Näistä minulle ainakin on huomautettu :)
111038
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minulla oli aikoinaan tapana syödä näkkäriä jonka päällä oli tomaattisardiineja ja juomana piti ehdottomasti olla vadelmamehua.Nykyään ei tämä yhdistelmä maistu.

Äänestä
  • Ystäväni, jonka herkkua oli hilloviineri, päällä tuhdisti sipulimakkaraa.

    Äänestä

Makkara kahvin kanssa nautittuna, kauheaa tuollainen ovat veljeni sanoneet.
Ja makuasioistahan ei voida kiistellä.
Hyvää on makkara kahvin kanssa =)

Äänestä

Syön homejuustoa lähes kaiken kanssa, esim: ruisleipä homejuusto, piparit homejuusto ja leipa nutella homejuusto. Ja sitten tietenkin myös ruisleipä sinappi savujuusto suolakurkut, sekä suurta herkkuani pastakastike jossa on sekä katkarapuja ja kanaa.

Mutta nämä edellämainitut eivät kuitenkaan taida olla kovinkaan huippuerikoisia yhdistelmiä...

Äänestä
  • painat??

    Äänestä

  • muuten kirjoitti:

    painat??

    ...ymmärrä kuinka tämä paino liittyy mitenkään tähän asiaan? Mutta jos se tekee sinut iloiseksi, niin voin kertoa sinulle, että painan 52kg.

    Äänestä

Tykkään syödä hilloa ruisleivän päällä (ohuelti vain, ei paljoa).

Äänestä

Minun pitää ehdottomasti saada jäävettä spagetin kanssa. Ja siinä vedessä pitää olla jääpaloja iso lasi puolillaan. Ja sitä vettäkin menee miltei litratolkulla. Että semmoista...

Äänestä

Kylmää maksalaatikkoa näkkileivän päällä ja voita väliin. Siskoni tykkäs pienenä appelsiinista sinapin kera. Minulle maistuu myös kaurapuuro ketsupilla ja juusto hernekeitossa. Siis sellainen oikein venyvä juusto ;)

Äänestä

pullasiivun päällä.

Äänestä
  • keitetty kananmuna ja päälle mätitahnaa, todella terveellistä eikös? ;D
    jos joskus tekee mieli jotain makeaa herkkua, niin syön ruisleipää jonka päällä on voita ja sokeria.

    siskonpoikani taas tykkää syödä suolakeksejä joiden päällä on kermavaahtoa. ja eräs tuttuni syö viilin niin että päälle laitetaan suolaa;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fetish kirjoitti:

Hei.

Onko teillä jotain muiden mielestä "outoja" makutottumuksia, esim syötte kaurapuuroa ketsupilla tai homejuustoa pullan päällä?

Itselläni pari:

* kun syön suklaata, juon sen kanssa piimää.
* laitan juustoa hernekeittoon
* Hasselpähkinälevitettä ruisleivän kanssa savujuustoa.

Näistä minulle ainakin on huomautettu :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu