Kaupasta kerrottiin että krouvarin pyttipannua ei enää valmisteta pienissä laatikoissa, vaikka oli kuulemma sen kaupan myydyin pyttipannu. Onko tosiaan näin?
Krouvarin pyttipannu
4
2341
Vastaukset
- ole koskaan
valmistettukaan pienissä laatikoissa, vaan melko suurissa paistinastioissa tehtaalla.
Mutta tarkoitatko siis, että Krouvarin pyttipannun myynti (ja peräti valmistus) on kokonaan lopetettu?
Tuntuu kummalliselta, kun sehän valmistetaan Ruotsissa (Felix). Luulisi, että vähintään on tullut jotain muuta versiota Felixiltä tilalle.
Joka tapauksessa löytyy myös muita ruotsalaisia pyttipannuja pakasteena, mm. Findusin, mutta ovat aika isoissa (1 kg) pusseissa.
Mutta Felixin Krouvarin pakkauskoko oli taas liian pieni, riitti vain yhdelle syöjälle. No, saattoihan niitä sitten ostaa useammankin boksin ruokailijamäärän mukaan. - KöysiRasvattuna
MIKÄÄN valmispyttipannu ei ole päässyt LÄHELLEKÄÄN tätä jumalten ruokaa nimeltä Felix Pyttipannu sen jälkeen, kun se hävisi markkinoilta. Suoraan sanottuna KAIKKI valmispyttipannut on nykyään täyttä PASKAA - erityisesti Findukset! En tajua kenen idiootin älynväläys oli vetää kyseinen tuote pois, mikäli saisin tämän henkilön käsiini, olisi joulurauha tipotiessään.
- Anonyymi
Tämä on niin totta.
Mitään muuta einestä en ole jäänyt niin kovasti kaipaamaan kuin krouvarin pyttipannua 90-luvulta.
- Anonyymi
Kyllä sitä ruottin puolelta saa vielä... Onni asua lähellä haaparantaa nii voi aina napata pari kappaletta 1.5kg säkkejä mukaan ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855010- 473302
- 1003230
- 1992463
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj312318- 1332029
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️171723- 201656
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51629- 1801624