ruokaöljy

Hei, te äidit ja miksei isätkin jotka teette pienokaisillenne itse vauvan ruokaa. . Minkä ikäisenä olette ruvenneet lisäämään soseessen öljyä ja mitä öljyä ja kuinka paljon!??
1532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Äitiyspakkauksen vihkosessa ohjeistetaan, että öljyä aletaan antamaan siinä vaiheessa, kun siirrytään korvikkeesta rasvattomaan maitoon eli noin vuoden iässä. Määrää en tähän hätään muista, ehkä yksi tl päivässä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naaras kirjoitti:

Hei, te äidit ja miksei isätkin jotka teette pienokaisillenne itse vauvan ruokaa. . Minkä ikäisenä olette ruvenneet lisäämään soseessen öljyä ja mitä öljyä ja kuinka paljon!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu