Ei ollut Franz "pehmo" Krugerista mihinkään, samoin kuin ei ole Olli-Pekka "pehmo" Karjalaisesta mihinkään. Olli-Pekkakin on maannut koko talven sohvamainoksissa, kun muuta mörssärit ovat harjoitelleet.
Ainoastaan Tero "seivästäjä" Pitkämäellä on mitalisaumoja.
Ja sitten nämä turhat Söderbergit ja muut hassut turistit. Verorahoilla kuskattu japaniin asti häpäisemään itsensä ja Suomen. Olisi sentään lähetetty Johanna "herkkupeppu" Halkoaho, niin olisi ollut edes silmäniloa katsojille alkuerässä.
Ja Johanna "köntys" Halkoaholta voisi ottaa pois Suomen passin, sillä niin turhaa oli hänenkin Japanin turistireissunsa.
Minna Nikkanen hyppäsi Suomen ennätyksen, joten nuorena tyttönä on paikkansa ansainnut.
Missä herkkupeppu?
6
1099
Vastaukset
- oikaisu
Siis MANNINEN oli se johanna, jolta passi tulisi ottaa pois. Nyt jo selittelee haastattelussa.
- ilmajokelainen*
noin on asia !
- .....huyterr
ilmajokelainen* kirjoitti:
noin on asia !
Huomasitteko kun Ingberg puhui teistä oikeen tv-lähetyksessä?
- on läpinäkyvä
.....huyterr kirjoitti:
Huomasitteko kun Ingberg puhui teistä oikeen tv-lähetyksessä?
Manninen se on. Varasti ihan tahallaan,koska ei olisi pärjännyt. Voi nyt sitten höpistä, että ei sitä tiedä, vaikka olis pärjännytkin ja pitää itseään esillä. Bimbo.
- allikki
Hän on harvoja naisurheilijoita, jolle toivon menestystä. Turisteja kisoissa on liikaa, mutta kyllä Johannalla olisi ollut mahdollisuus hyväänkin aikaan. Sen verran kovassa kunnossa tuo nainen on ollut.
Asiasta toiseen, toivottavasti tämä nuori miesjuoksia (200m) ei alistu näihin samanlaisiin tempauksiin kuin pöyhönen, eli juoksee ilman paitaa... Pilasivat hyvän juoksijan täysin jonninjoutavalla mediahömpötyksellä.- Leikkikö
kaikki väittää että ruotsi on huono häviäjä mutta suomi on vähintään yhtä huono! ainaki tuon askeisen perusteella! lukekaa http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000001323&posting=22000000029028032
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38212584Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2685520Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2324046Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2642999Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192060Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191884Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks321197Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina168968Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273925No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812