Pelkkää kasvisruokaa

for hell's sake...

SKY sais tuua lihaa tänne ja nopeesti prkl. Tännehän nääntyy. Ajatelkaa te ulkopuoliset olevanne sisäoppilaitoksessa jossa on vain kasvisruokaa tarjolla... ei helv.. ei näin!!

1

1040

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keski-ikäisenä

      Jos siinä kasvisruuassa on ravintoarvot kohdallaan, eikä sulla ole mitään oikeita syitä kieltäytyä kasvisruuasta niin mikä on ongelma? Kai sä sitä lihaa saat syödä vapaa-aikanas niin paljon kuin sielu sietää. Ajattele niitä muissa kouluissa olevia kasvissyöjiä, jotka ei saa mitään!

      Nyt on hyvä aika saada asennekasvatusta ja oppia, ettei ruoka tarvitse lihaa. Kasvikset pitää terveenä, ja mieluummin sitten vanhana on terve kuin paitsi asenne -myös sydänvikainen. Vai?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      62
      3829
    2. 47
      3203
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2969
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      44
      2860
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2426
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1931
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      24
      1925
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      128
      1811
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      89
      1259
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1190
    Aihe