Jarkon esteenä top kymppiin pääsyyn ovat liian löysät lyönnit, varsinkin syöttö.
Jarkko liian kesy
Syötön tärkeys
6391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
.. suurin este menestykselle on kun ei pää kestä.
Maskulaisella on paljon muita avuja, kuten rystylyönti, pelitaktiikat, temmon vaihtelu. Jakke on aina yllätysvalmis. Vaikkei pääsiskään top kybään niin top 20:kin on jo helvetin kova juttu. Ja sielhän se on ollukki ja mennee takas
Suomalaisten juoksijoiden vika on se, ettei ne juokse tarpeeksi nopeasti.
Mikähän oli aloittajan viestin pointti?
Poitti oli se että Jarkolla on liian löysät lyönnit varsinkin syöttö. Jarkon syötön keskinopeudet Isneriä vastaan:1. 108 Mhp, 2. 85 Mhp. 4. kierroksella eikä siitä eteenpäin kenelläkään miehellä ollut yhtä hiljaista syöttöä. Välierissä Moya: 116, 91, Djokivic 118,98, Federer 119,94 ja Roddick 130,110. Henin 106,90 ja Venus W. 108, 88. Kaikki kunnia Jarkolle, hän on Suomen ylivoimaisesti paras tennispelaaja.
Nieminen on pohjoismaiden ykköspelaaja
Nieminen olisi..
Ruotsin 1
Italian 1
Saksan 2
Australian 2
Iso-Britannian 2
Ranskan 3
USA:n 3
Venäjän 3
jne..
Nieminen kuuluisi isojen tennismaiden Davis Cup maajoukkueisiin ja olisi suuri tähti kaikissa muissa maailman maissa paitsi Espanjassa, jossa on niin armoton taso että Nieminen olisi "vasta" maan 5 paras pelaaja tällä hetkellä.
Tukholma ATP semifinaali 2006
Joachim "pimpim ässäkone" Johansson 15 ässää
Jarkko "naismainen syöttäjä" Nieminen 15 ässää
että näin, tasapeli ässissä ja Nieminen voitti ottelun
jos kakkossyötöstä puhutaan, niin se heikko ja vastaavanlainen leija on myös Hrbatylla ja Volandrilla, mutta niillä myös ykkönen surkea.