Olemme grillailleet silloin tällöin Poprilli grillimakkaraa.
Tänään grillasimme mökillä ennen kotiinlähtöä tuota makkaraa.
Tulos oli vetelää ja pehmeää mössöä - ennen ollut kunnollista.
Ovatko huonontaneet laatua lisäämällä vettä tai rasvaa massaan ?
En taida enään ostaa, koska heitin loput roskiin.
Poprilli
12
8448
Vastaukset
- helevetin
takia te ensin ostatte halvinta grillattavaa kaupasta, jonka lihapitoisuus on 27 %. Ei kait se ny saatana voi olla hyvää ?
Sitten vielä toinen juttu oletteko kokeilleet näitä pienvalmistajia, joilta löytyy vielä sentään hyviä tuotteita.
ja btw:
Eikä se laatu kovin kummonen ole koskaan ollutkaan. - grillimestari
vaikuttaa siltä, että olet huono grillaaja, kun et ymmärrä alkeellisintakaan tietoa grillaamisesta.
- Taifunia
siinä on jauhomakkaroiden aatelia.
- Grillari
Empiirisen tutkimuksen kautta on helppo sanoa, että ensimmäinen, mistä hyvän grillimakkaran tunnistaa, on hintalappu. K-käristemakkarasta ei saa hyvää vaikka päällään pomppisi.
Kannattaa etsiä pienten valmistajien ja tuottajien makkaroita. Niistä löytyy todellisia helmiä, kun eivät voi kilpailla muulla kuin laadulla. Hinta-laatusuhteeltaan omaan suuhuni on parhaiten käynyt Kivikylän palvaamon "Huilun Tuhti". Valitettavasti kyseistä makkaraa ei myydä kuin Satakunnan alueella (Forssassa käy auto joskus), koska tuotantomäärät ovat pienellä tuottajalla kovin pieniä. - Anonyymi
Söin tänä kesänä ja hyvää oli! Suosittelen.
Hintakin priimaa kukkarolle, kun jää rahaa muuhunkin.- Anonyymi
ehdtottmasti samaa mieltä! Popprilliä tullaan syömään meilläkin ens kesänä, jos tarjonta jatkuu menestyksekkäästi
- Anonyymi
Ostin muuten satsin minäkin. Poprillia ja sitten jotakin Kotimaista Grillkorv-merkkistä. Täytyy kokeilla ja vertailla, kumpi parempi ja miksi.
- Anonyymi
täyttä paskaa
- Anonyymi
Oli muuten erinomaisen herkullista poprilli makaraa, kun toissa keväänä autoliikkeen pihassa grillasivat ja asiakkaille tarjosivat.
Piti oikeen tarkastaa makkarapaketti läjästä, että mitä makkaraa tarjoavat.
Harmi, kun vaan yhden tarjosivat, olisin syönyt vaikka neljä, oli niin herkullista. - Anonyymi
Perinteinen Wilhelmiina on mukavasti maustettu ja sopiva kärtsäri grillaukseen.
Nk. lihamakkarat ovat mielestäni liian lihaisia kärtsäreiksi. - Anonyymi
Rakastan poprillia. Parasta kun antaa tekeytyä vuoden pakkasessa.
T: Miska
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422482Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423022098- 231872
- 241615
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241475- 441366
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta381345- 1001339
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391305- 361076