Onko Torniossa kampaamoa jossa tehdään rastoja?
Rastat kampaajalla
Ei-paikkakunnalta
12409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joskus olisi mukava jakaa nuorille hieman tietoa näistä rastoista. Hyvä ystäväni, joka työskentelee sairaashoitajana, valaisi hieman asiaa minulle. Tukka on hirveä bakteeripesä! Kehottaisin ajattelemaan 2 kertaa.. Kyllä bakteereja muualtakin löytyy, ei niitä tarvi itseen istuttaa.
, mutta tiedän mitä olen tekemässä, koska omistin rastat jo muutama vuosi sitten. Rastat eivät kerää bakteereita sen enemmän kuin tavallisetkaan hiukset. Nekin PESTÄÄN.
Haisee! Ja pahalle, ei sitä itte haista ja kaverit ei kehtaa sanoa.
Sitä kuule minäkin mietin
Mitä hyötyä niistä on?
Meinasikko perustaa reggae bändin?
Räkättirastoja?
Haluaisin semmosen Jamaica looking, rastafari
Kyllä on ruma ja suttuisen näköinen. Itse hoitajana tiedän kokemuksesta. Melkein jos vähän aukaisee niin kärpäsparvi lehahtaa ja näkyy jotain liikkuvia olioita.
Voi helevetti, kaikenlaista sitä kysytäänki.
Rastatukat on aivan kamalan näkösiä
Ei se haittaa, törniöläiset ei ole muutenkhaan mithään nättejä.
Oliko silläkin rastat?
Tarkoitatko jotain tuonlaista: https://mustaakajalia.fi/2010/07/01/predator-hiukset/