voinko syödä sulatettuna lidlistä ostettuja marjoja?alkuperämaata en ole löytänyt, mutta pussissa lukee, pakattu puolassa.
lid´lin marjapakasteet
7
1720
Vastaukset
- ensin
uunissa n.100 asteessa ja jäähdytä. Tappaa pöpöt jos niitä on. "Suomalaisetkin" marjat kantsii kuumentaa kun ne nykyään tulevat ulkomailta suurimmaksi osaksi.
- te pölöhöt...
Että vielä lämmittämään ja tappamaamaan kaikki hyödylliset vitamiinit ja "elävä" ravinto jollain keittämällä. Huh huh tätä ihmisrodun tyhmyyttä. Jätä vain kauppaan hyvä ruoka ja osta ns roskaruokaa eli halpaa lenkkiä, maksalaatikkoa ja muita teollisuuden pitkälle jalostamia tuotteitä. Niillä läskit kasvaa, kolesteroli kohoaa, väsymys voittaa, diabetes iskee ja ym muut monet ns sivistyskansan tahallaan itsellensä hankkimat vaivat ja taudit. Mutta niin tyhmille saa käydäkkin. Katsos näin vain on näreet.
- bng
syödä. Itse olen ainakin syönnyt ja mitään oireita ei ikinä ole ilmennyt, mutta aina kannattaa suhtautua varovaisesti ulkomaalaisperäisiin marjoihin.
- biologi*
Suomen tullilaboratorio valvoo tuontielintarvikkeiden puhtautta. Mm. banaaneista anlysoidaan myrkkyjäämät kuorineen, vaikka eihän banaaninkuoria kukaan syö. Suomen elintarvikemääritelmät ovat maailman tiukimpia, joten kyllä kruunu kansalaisistaan huolen pitää.
- Tosiasia
biologi* kirjoitti:
Suomen tullilaboratorio valvoo tuontielintarvikkeiden puhtautta. Mm. banaaneista anlysoidaan myrkkyjäämät kuorineen, vaikka eihän banaaninkuoria kukaan syö. Suomen elintarvikemääritelmät ovat maailman tiukimpia, joten kyllä kruunu kansalaisistaan huolen pitää.
Just noista marjapakasteista tulee aika varmasti ripuli, kun tietää niiden puolalaisten käsihygienian tason, kun niitä hypistelevät.
- elivii
Olen paljonkin käyttänyt kyseisiä marjoja. Mitään ei ole kenellekään perheestä haittaa niistä tullut. Halpoja ovat suomalaisiin verrattuna ja tosi hyvän makuisia. K-kauppojen euroshopper-mansikat ainakin ovat ulkomaalaisia myös.
- pottunenä
Voipi niistä kalikin saada. Se tulee marjoihin yleensä paskaisista kasteluvesistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200