Brasilialaisia luomuomenoita: 4,95€/kg!
Vain luomun nimissä voi tehdä noin älytöntä, hyi olkoon.
Kiitos muuten Matti Pekkariselle, olet oikeassa.
Lähiluomuruoka
1
595
Vastaukset 1
- luomupekkarinen
Onhan se kallista -suhteessa.
Suomessa luomun hinta pysynee vielä korkealla jonkin aikaa. Ihmisten pitää vain muistaa luomun todelliset merkitykset, ajatellen ympäristöä, ihmistä, ja yhteiskuntaa.
Suomessa luomumarkkinoiden kasvu on hidasta, mikä johtaa hintojen kalleuteen. Kun vaan ihmiset alkaisivat käyttämään luomua enemmän, volyymit kasvaisivat, ja lopulta hinnatkin menisivät alaspäin.
Ensi vuoden elintarvikkeiden hintojenkorotus tulee näkymään positiivisessa mielessä luomun suhteen, sillä tavanomaisen ruoan hinnan noustessa, hintaero brasilialaiseen luomuomenaan pienenee merkittävästi. Ehkä sitten on helpompi käyttää rahoja parempaan kohteeseen.
Terveisin luomuhippihollannista:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1651790Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541330Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset221975- 71887
- 55806
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63747- 46745
- 89721
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200667Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”148622