Miten saan fasaanin rintapalasta maukkaan aterian?
Fasaani
4
1681
Vastaukset
- Teppo, moi
Kantsii valita asiallinen ravintola, eli restaurante, et sillei hei. Jos taas valitsee Hesen tai mäkkärin, niin fasaanin rinta saattaa olla juuri loppunut, tai se on muuten skeidaa, et sillei hei.
Teppo menee ruokalaan, jossa rintava tarjoilija tuo stadin kundille paistetun fasaanin rintafileen valmiina. Teppo on niin monta linnuntissiä pilannut, et on hiffannu parhaaksi teettää sen toisilla. Katsos, silloin voi vinoilla täysin rinnoin kokille. Teppo vihaa itsensä haukkumista, koska Teppo on niin ylivertainen, paitsi ruoka-asioissa. Et sillei hei.
Tämä oli tämänkertainen lyömätön neuvo kysyjälle, et sillei hei.- Säälittää
Nuo juttusi ovat tavallaan hauskojakin, mutta voisit kyllä jo lopettaa. On varmasti jo mennyt perille se, keneen ja miksi kaunasi kohdistat.
Eläminen v******u päätavoitteena käy ajan myötä raskaaksi, joten päästä jo irti ja jatka eteenpäin. Huomaat että se on helpompaa. - sillai hei hei
oletko kauankin ollut päästäsi sillai hei hei ? ?
- Maaseudun Teppo
Ruokalusikallinen voita paksupohjaiseen paistinpannuun ja ruskista siinä fasaanin rinta jokapuolelta kauniin ruskeaksi. Ota rinta pois pannulta, mutta pidä se kuumana. Kuori yksi omena ja poista siitä siemenkota. Paista omenaviipaleet panussa olevassa voissa.
Laita paistetut omenaviipaleet tulen kestävän padan pohjalle ja fasaanin rinta niiden päälle.
sekoita pannussa olevan voin sekaan 4senttiä konjakkia. kaada konjakin ja voin seosliemi tasaisesti fasaanin rinnan päälle ja laita pata uuniin 200astetta puoleksi tunniksi ja lisää sen jälkeen pataan 2desilitraa kermaa johon on sekoitettu sitruunan puoliskosta puristettu mehu ja vastajauhettua mustaapippuria sekä suolaa. laita sitten kansi päälle ja takaisin uuniin siksi aikaa kunnes kastike on sakeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658410KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4477543Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563619Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1143033Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542735Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211621