Kaikenlaisia kaheleita liikkeellä!!
Tilanne kairatiellä
ohi.....
92425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä tilanne siellä sitten oli? Poliiseja siellä ainaki oli paikalla..
jokku pari jannua oli menny nosturin päälle ja kiikku siellä aika vaarallisesti, varmaan päissään tai muiden aineiden vaikutuksen alaisena.. itse kuulin että siellä oi ollu kolme tyyppiä, mutta alas tuliki kaks..
Ja ne oli aikamiehiä eikä mitään poikasia. Vaikka huutelivatkin kuin penikat. toinen hyppeli pitkin tankoa ja toinen oli potkinu ikkunan paskaks ja roikotti jalkojaan sieltä kopista.
Tais olla nautittu muutaki ku nestemmäisiä.. tilanne kesti 3-4 tuntia ja loppujen lopuksi saivat paloauton nosturilla ne suostuteltuu alas.
Paikalla oli useita palo- ja poliisiautoja, sekä ambulansseja. Tais tulla jätkille linnareissu!
Se mitä itse ihmettelen.. poliisi ei kunnolla eristänyt paikkaa, kakroita tie täynnä. Entä jos se jätkä ois päättänyt hypätä sieltä nosturin nokasta?? Poliisilta heikkoa toimintaa!
nii ja eniten ihmetytti myös ne vanhemmat jotka oli lapsien kera siellä katsomassa! itellä olis ainaki jääny traumat jos joku ois hypänny sieltä, entäs sitten polvenkorkusille..
kyllä mullaki ihmetytti, kun näytti vanhempia olevan useampiakin liikkeellä lastensa kanssa. ykski äiti sano pikkutytölleen: tippuispa alas vaan. kauheaa.
Tuollainen kommentti äidin suusta ei ole kyllä hyvä. mutta se ei ole näiden ns. "esiintyjien" vika ollenkaan. Vika lienee muualla,ikävä kyllä.
Äidin lausahdus kertoo koventuneista arvoista. Lapselleen lausahtaa noin. Uskomatonta. Äitien pitäisi mielestäni olla elämän suojelijoita. Taisi vain olla ajattelemattomuutta sittenkin. Eihän meillä yhdelläkään ole oikeutta toivoa kenellekään kanssaeläjälle huonoa, saatika kuolemaa. Täyttä humalaisten tonttuilua koko show, mutta ei se anna meille muille tuomio-oikeutta.
Sitähän se on. Päissään hauskanpitoa. Ja kyseisiltä (ehkä) huomionhakua. Ehkä onnistuivat. Kannattaako tuosta nyt niin hirveää haloota nostaa?
veikkampa et ku tosta on selvitty niin herroilla on vaan mielessä et kännissä se oli hyvä idea