tuttipullosta eroon

oisko antaa vinkkejä miten saa lapselta pullon lotkuttamisen lopetettua.
3449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sitä pulloa lainkaan...

Äänestä
  • sanottiin hammashoitajalla että ennen puolentoista vuoden ikää olisi hyvä päästä pullosta eroon. poika juo päivässä maitoa tosi paljon n. 9 desii. kiiteät päälle. ikää nyt reilu 1v3kk. päätin kolmisen viikkoo sitten että nyt loppui pullosta juonti. aamulla alettiin juomaan nokkamukista ja hienosti on menny. tuttipullot historiaa.. jee.. aikaa vaan siihen opetteluun. meillä piti venttiili poistaa kun ei maitoa saanut,nyt tulee sitten vähän liiankin kanssa mutta siitä oppii

    Äänestä

nuorimman viiden lapseni sarjasta päästiin eroon niin tuttipullosta kuin tutistakin seuraavasti

Ehdotin pojalleni, että hän itse heittäisi tuttinsa roskikseen. Kun sitten seuraavan kerran sitä naukui, niin vastasin, että olit itse sen pois heittänyt. Niin se onnistui - kerrasta poikki. Sormien imemisen tutin lussutuksen asemesta estin siten, että pistin kynsien alle tabascoa. Eipa sen jälkeen enää sormikaan maistunut. Tosin nykyäään käyttää mielellään tabascoa mausteena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiii kirjoitti:

oisko antaa vinkkejä miten saa lapselta pullon lotkuttamisen lopetettua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu