chicken wingsejä
Kevätkääryleitä (kana)
tavallisia jäätelöpuikkoja
teddy´s hits sipsejä
lasten pikkusia rahkoja (tosi hyviä)
mozzarella palloja
kaikki muu onki ihan hirveetä ja kamalaa. varsinki patongit ja pitsat voi yökkö
niijoo ja hyviä karkkeja kyllä on.
Kevätkääryleitä (kana)
tavallisia jäätelöpuikkoja
teddy´s hits sipsejä
lasten pikkusia rahkoja (tosi hyviä)
mozzarella palloja
kaikki muu onki ihan hirveetä ja kamalaa. varsinki patongit ja pitsat voi yökkö
niijoo ja hyviä karkkeja kyllä on.
Vastaukset 14
Vanhimmat
minkälainen moukka olet, joten mitenpä sinulta voisi muissakaan asioissa odottaa jonkinlaista sivistystä.
Onko sulla kuukautiset, kun on nuttura
noin kireellä? Vai onko dildo hukassa?
ole menkkoja, enkä liioin käytä nutturaa tai dildoa. Sutturaa olen kerran kokeillut, todeten, että se edusti samaa olematonta laatutasoa kuin ruokavaliosikin.
Vettä tämä asiakaspalvelun helmikauppa ei onnistu pilaamaan, tai jos pilaa niin ei ainakaan kanna vastuuta siitä.
tosi hyvii ja halpoi broilerin- ja kalkkunanrintafileitä valmiiksi esipaistettuina, tosi hyviä juustoja, mehuja, suklaata...Lidl on HYVÄ KAUPPA, saatana! Menkää Lidliin!
Hyvin kirjoitit! Meillä vakio-ostokset ovat juustoja, leipää, kivennäisvesiä, joskus vihanneksia, bratwurstia, pastatuotteita ja - pakko myöntää - niitä lehmäkarkkeja. Siis se pehmeä toffee. Joskus eksyy ostoskärryyn myös jotain muuta, kuten Cienin tuotteita.
Pakastepuolelta on ostettu sekä niitä mainitsemiasi lintupakastetuotteita - ihan jees ainakin mökkikäytössä - että katkarapuja ja lisäksi mökkikäyttöön niitä isoja kasvispakastepusseja. Ihan samat systeemit toimivat toisinaan myös kotona, kun nyt meidänkin paikkakunnalle Lidl vihdoin avasi ovensa.
Minusta Lidl on mainettaan parempi, vaikka se jostain syystä on leimautunut väärällä tavalla.
ne luut irti, siis pelkkää lihaa paketissa.
Kattelin kotimaisia broiskufileitä, niin jokasessa oli kauhee määrä luuta tai mitä rintalastaa se nyt on, lihan määrä vähäinen. Eihän siitä jäänyt sitä itse fileosaa kuin muutama teelusikallinen.
"Rintafileistä on ainaski revitty ne luut irti"
Ja ilmeisesti eivät ole keksineet muuta käyttötarkoitusta kuin jauhaa ne valmisruokiinsa. Olen erehtynyt ostamaan Lidlin lasagnea ja nasi gorengia pari kertaa ja jokaisella kerralla ruoasta on löytynyt herneen kokoisia luun tai ruston paloja. Yähhh..
Ostan paljon.
Mutta ruokaleivät "vaasanleivät" ostan lähikaupasta.
Odotin Lidin tuloa lähiseudulle.
Tulihan se*
ylipainomme takia. Jättäkäämme pitsat ja patongit ostamatta, satsatkaamme hapankaalia, vihanneksia, hedelmiä, maustamatonta broileria/lihaa, tomaattimurskaa jne. ostoskärryyn. Keitot eivät tarvi kermoja, tuorejuustoja, aurajuustoja vaan vihannekset haudutetaan mausteiden, yrttien kanssa usean tunnin ajan, samoin kana/liharuoat, laatikot, miksi lisätä kermoja, mitkä meitä lihottavat kaljan ja viinaksien kanssa nautittuina. Ja vielä karamellejä, jäätelöä penskoille, alkavat jo nuorena rasvottua hekin.
Suomessa olisi ruokaohjeet laitettava uusiksi, kermojen, tuorejuustojen, rasvaisten ruokien hinnat pitäisi korottaa sikseen paljon, että niitä ei pystyttäisi ostamaan jokaikiseen ruokapyttyyn. Vihannesten hinnat alas, mainoskamppanjat hyvän öljyn puolesta, paksuissa majoneeseissa lilluvat salaattisotkut pannaan jne. eiköhän porukka alkaisi hoikentua. Ja mäyräkoirakaljapakkauksen hinta kaksinkertaiseksi nykyisestä!
Vai että kana/liharuokia pitäisi pilata monen tunnin haudutuksella!!! Sitä esiintyy jo ihan tarpeeksi, kun ihmiset eivät ymmärrä ruoanlaitosta mitään. Liha pitää syödä mahdollisimman vähän kypsytettynä ja mehukkaana.
Eihän kaikkea lihaa mediumina syödä. On myös ruhon osia joita pitää hauduttaa pitkään.
Mikäs sen parempaa kuin yli yön uunissa haudutettu karjalanpaisti.
Mitenkähän kauan kypsennät kinkkua?
ja tarveaineet Virosta. Tulee mieleen lapsuuden joulu, kun leivinuunissa se muhi.http://plaza.fi/ellit/ideakeittio/kokkikoulu/nain-paistat-joulukinkun
Kovin kauaksi mentiin Lidlistä, joka tulee Energiataloon Espoon bussiterminaalien kohdalle .
oli näpsäkkä asioida : Vakkarit, tuoremehut, 1,5 lt kivennäisvesi, jugurtit, probiottijuoma, karjalanpaisti, pottumuusi,kahvi, tomaatit jne ja nanna nopsasti bussila kotiin. Nykyisessä hyvät kassahihnat, myös pakkaajalle.