minun autoni

ei ainakaan kovin paljon

ja lapsenihan vaan joutuu puolustautumaan tuota pahaa naapurin Kallea vastaan

eikä ole minun syytä että on tullut näin paljon ylipainoa, on niin paljon paineita ja ressiä vaan koko ajan
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laitapa viestisi jatkossa tällä palstalle:

Keskustelu > Terveys > Henkinen hyvinvointi & mielenterveys

Äänestä

..ei saastutakaan!!
Joka kaupassakäynnillä ostan halpaa metwurstia jotta se parempi jäisi Afrikan nälkäänäkeville. Usein jätän juomatta sen lasillisen hanavettä kun olen nähnyt telkkarista miten ihmiset Sudanissa kärsivät kuivuudesta.
Kirjoittelen nimenomaan tälle palstalle koska tämä on Suomen laadukkain keskustelufoorumi jossa valistuneet, aikuiset ihmiset keskustelevat sivistyneesti ympäristöstämme, ilman ennakkoluuloja tai MuTu-tietoa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei saastuta kirjoitti:

ei ainakaan kovin paljon

ja lapsenihan vaan joutuu puolustautumaan tuota pahaa naapurin Kallea vastaan

eikä ole minun syytä että on tullut näin paljon ylipainoa, on niin paljon paineita ja ressiä vaan koko ajan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu