syökää

3337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuolleina eläiminä. Näin ne myrkyt ovat monikymmenkertaistuneet: kuluttaahan eläin suurimman osan ravinnon energiasta ihan vain elämiseen, mutta myrkyt jäävät sinne kroppaan, lihansyöjien iloksi.

(Lihansyöjien aivotoiminnan kehno taso todistaa teoriani.)

Äänestä
  • se on.Sitten kun ihminen kuolee niin toukat sairastuvat.

    Äänestä

Syön kasviksia, ja aion syödä vastakin. Elä sinä vain täysin puhtaalla liharavinnolla ja vältä kauhistuttavan epäterveellisiä kasviksia. Lihassahan ei ole mitään myrkkykertymiä ja saasteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaan kasviksia,ne kirjoitti:

on terveellisiä. http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000404&posting=22000000029912530

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu