Rasvaton jukurtti

Tipsuliini...

Voi että kun ärsyttää. Menin taas jostain ihmeen syystä ostamaan rasvatonta jukurttia rasvaisen sijaan ja välipalaksi syötynä se oli kuin vettä olisi juonut. Ei ainakaan nälkä lähtenyt. Perusrasvaisella jukurtilla saa nälän pois useammaksi tunniksi.

Onko muilla samaa ongelmaa? Kiva, että on vähän kaloreita, mutta jos niiden syönti on yhtä tyhjän kanssa niin nehän sitten vasta lihottavatkin, kun pitää vetää jotain muuta lisäksi.

14

3415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tätitäti

      lisäisit rasvattoman jogurtin joukkoon vaikka kourallisen marjoja, hedelmäpaloja tai vaikka kaurahiutaleita..?

      • helppoa...

        juu kauraleseitä sekoitat jogurttiin niin on heti ruokaisampaa.... alle voit syödä vaikka pari tomaattia 10cm kurkkua pari desiä raejuustoa broiskun rintafileen ja jälkkärisi tuo jogurtti jutska...


      • rotissööri

        rasvaton jugurtti ja lisukkeet on sama asia kuin alkoholiton viini ja ruokaryypyt.


    • ......................

      Tai mitäpä jos ostaisit täyteläisen pehmeää turkkilaista jogurttia ja laittaisit sinne sekaan marjoja (mustaherukat ja puolukat mun suosikkeja)! Mmmm....

      • ruokaa kiitos

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.


      • jugua
        ruokaa kiitos kirjoitti:

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.

        Eikös se turkkilainen tuoda kuitenkin vaan ruotsista, että ei niin kovin kaukaa (vertaa esim. monet hedelmät) ja kyllä se maistuu mulle ylipainoiselle, on paras jugu ikinä ja pitää vielä hyvin nälkää ja painokin putoaa sitten helpommin, kun ei tartte niitä rasvattomia litkuja nälissään ryystää.

        Terveisin -11 kiloa turkkilaista nautiskelemalla


      • ***
        ruokaa kiitos kirjoitti:

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti


      • ^^^^^^
        *** kirjoitti:

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti

        hahhaaaa tää oli hyvä :D repesin kyllä rakettispagetille :D:D:D


      • Nimetön
        *** kirjoitti:

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti

        aikoihin:)ei tää laihistelukaan vakavaksi saa mennä, muuten loppuu ilo koko elämästä! niin..ranskalaiset perunat tulee Ranskasta ja rapupuikot ovat hassuja pitkulaisia kaloja...ja laktoositon maito tulee tissittömästä lehmästä!:)))))


    • jugurtti.

      Eihän ne rasvattomat edes ole oikeasti jugurtteja, nehän on hirveitä lisäaine kasoja joilla jäljitellään oikeita tuotteita. Usein vielä heikosti.
      Aidot tuotteet on aina aitoja, kuten esimerkiksi turkkilainen jugurtti josta saa monenlaista herkkua.

      • mutku..

        mut vidu ku se turkkilainen lihottaa on meinaan kalorioita reilusti ja mää läski koitan laihduttaa!!!


    • ainakin

      olen laihduttaessa syönyt tavallisia jugurtteja.. ei ne maistumiltää ne rasvattomat ja hyvin on pudonnut paino jo 14 kiloa

    • Anonyymi

      Hei, lihottaako meksikonpata? Sika-nautaan tehty..?

    • Anonyymi

      Turhaan te laskette kaloreita. Jos syö rasvaista niin sitä tarvitsee syödä paljon vähemmän jotta nälkä pysyy poissa. Kevyt tuotteen ei pidä nälkää poissa ja kokoajan pitää olla syömässä lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2523
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      187
      889
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      723
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      642
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      48
      528
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      432
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      430
    Aihe