Rasvaton jukurtti

Tipsuliini...

Voi että kun ärsyttää. Menin taas jostain ihmeen syystä ostamaan rasvatonta jukurttia rasvaisen sijaan ja välipalaksi syötynä se oli kuin vettä olisi juonut. Ei ainakaan nälkä lähtenyt. Perusrasvaisella jukurtilla saa nälän pois useammaksi tunniksi.

Onko muilla samaa ongelmaa? Kiva, että on vähän kaloreita, mutta jos niiden syönti on yhtä tyhjän kanssa niin nehän sitten vasta lihottavatkin, kun pitää vetää jotain muuta lisäksi.

14

3338

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tätitäti

      lisäisit rasvattoman jogurtin joukkoon vaikka kourallisen marjoja, hedelmäpaloja tai vaikka kaurahiutaleita..?

      • helppoa...

        juu kauraleseitä sekoitat jogurttiin niin on heti ruokaisampaa.... alle voit syödä vaikka pari tomaattia 10cm kurkkua pari desiä raejuustoa broiskun rintafileen ja jälkkärisi tuo jogurtti jutska...


      • rotissööri

        rasvaton jugurtti ja lisukkeet on sama asia kuin alkoholiton viini ja ruokaryypyt.


    • ......................

      Tai mitäpä jos ostaisit täyteläisen pehmeää turkkilaista jogurttia ja laittaisit sinne sekaan marjoja (mustaherukat ja puolukat mun suosikkeja)! Mmmm....

      • ruokaa kiitos

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.


      • jugua
        ruokaa kiitos kirjoitti:

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.

        Eikös se turkkilainen tuoda kuitenkin vaan ruotsista, että ei niin kovin kaukaa (vertaa esim. monet hedelmät) ja kyllä se maistuu mulle ylipainoiselle, on paras jugu ikinä ja pitää vielä hyvin nälkää ja painokin putoaa sitten helpommin, kun ei tartte niitä rasvattomia litkuja nälissään ryystää.

        Terveisin -11 kiloa turkkilaista nautiskelemalla


      • ***
        ruokaa kiitos kirjoitti:

        Turkkilainen sopii varmaan normaalipainoiselle ei egologiselle typykälle, on meinaan kaloreita rutkasti ja tuodaan kaukaa.

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti


      • ^^^^^^
        *** kirjoitti:

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti

        hahhaaaa tää oli hyvä :D repesin kyllä rakettispagetille :D:D:D


      • Nimetön
        *** kirjoitti:

        Ja ranskanleipä tuodaan Ranskasta ja Meksikon pata meksikosta. En uskalla ajatellakkaan miten kaukaa tuodaan rakettispagetti

        aikoihin:)ei tää laihistelukaan vakavaksi saa mennä, muuten loppuu ilo koko elämästä! niin..ranskalaiset perunat tulee Ranskasta ja rapupuikot ovat hassuja pitkulaisia kaloja...ja laktoositon maito tulee tissittömästä lehmästä!:)))))


    • jugurtti.

      Eihän ne rasvattomat edes ole oikeasti jugurtteja, nehän on hirveitä lisäaine kasoja joilla jäljitellään oikeita tuotteita. Usein vielä heikosti.
      Aidot tuotteet on aina aitoja, kuten esimerkiksi turkkilainen jugurtti josta saa monenlaista herkkua.

      • mutku..

        mut vidu ku se turkkilainen lihottaa on meinaan kalorioita reilusti ja mää läski koitan laihduttaa!!!


    • ainakin

      olen laihduttaessa syönyt tavallisia jugurtteja.. ei ne maistumiltää ne rasvattomat ja hyvin on pudonnut paino jo 14 kiloa

    • Anonyymi

      Hei, lihottaako meksikonpata? Sika-nautaan tehty..?

    • Anonyymi

      Turhaan te laskette kaloreita. Jos syö rasvaista niin sitä tarvitsee syödä paljon vähemmän jotta nälkä pysyy poissa. Kevyt tuotteen ei pidä nälkää poissa ja kokoajan pitää olla syömässä lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5743
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4994
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2439
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1810
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      80
      1793
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      36
      1509
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1417
    8. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1395
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1224
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1205
    Aihe