Sitä kun ollaan aina näyttämässä.Käsittääkseni ulosteet ja munat purkautuvat samasta kloaakkisuolesta tuottaen ovomatopoeettisen plopsauksen ?
Mistä kana pissii ?
4
1235
Vastaukset
- L'uomo di uovo
Sinähän se taidat koko ovomatopoeetta olla! Tuolla biologiapalstalla saattaisit saada fiksumpia vastauksia kuin täältä.
http://www.ovomaltine.ch/ids/Default.asp?flashOK=1 oli johonkin maailman aikaan markkinoitu ”terveysjuoma”.
Sieltäköhön kloaakista ne Ovomaltinen tykötarpeet mahtoivat plopsahdella niin kuin pluspisteet konsanaan? Vai olisiko skottilaisilta saatu vielä vähän Malttia sekaan? Single Malttia? - Anonyymi
osta kana ja katso kun kana kusasee..paskoo..kananpaska haisee kakalle :)
- Anonyymi
Ei ollu apua
- Anonyymi
Munan kuoren sisällä kusi säilyy hajuttomana pitkään, mutta kun kuoren rikkoo, kohta haisee pahalle kuin vanha kusi.
"Kloaakki eli yhteis- tai viemärisuoli on useimpien lintu- ja matelijalajien sekä sammakkoeläinten sekä naaraiden että koiraiden peräaukon allas, jonne suoli, virtsatiet sekä sukupuolielinten tiehyet avautuvat.[1] Se siis hoitaa kummallakin sukupuolella samanaikaisesti sekä ulostamisen, virtsaamisen että parittelun tehtävät, jotka lähes kaikilla nisäkäsnaarailla ovat erilliset ja joista ulostaminen on muista erillinen lähes kaikilla nisäkäsuroksillakin. Myös haikaloilla ja muutamilla nisäkkäillä (nokkaeläimet, tanrekit, kultakontiaiset, pussikontiaiset) on kloaakki. Sammakoilla ja matelijoilla kloaakki sijaitsee eläimen vatsapuolella ja se tyhjenee takajalkojen välissä olevan peräaukon kautta.
Myös ihmisellä voi olla kloaakki, jolloin on kyse synnynnäisestä kehityshäiriöstä"
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kloaakki
Ihmisellä kloaakki, onko ihmiet sitten sukua linnuille, matelijoile tai ammakoille? Naisilla ne reiät voi kyllä yhdistyä synnytyksessäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4058869Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723288- 171764
- 771146
- 761068
- 271055
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641011Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79985- 55973
- 65920