Nyt saa kempasta yksiöitä ja kaksioita mopon hinnalla!!Tämä on aivan totta, velkaiset pakenevat kaupungista ja myyvät kaiken, tämä romauttaa kemijärven asuntokuplan !! Mielestäni asunnot ovat olleet liian kaliita kemijärvellä, puolet pois niin ollaan lähellä oikeaa hintaa. Ensi talveksi veikkaan että pelkosenniemeltä päin tulee resupekkoja laumoittain ostamaan edullisia asuntoja. Haluavat muuttaa kaupunkiin nääs. Nythän ne on täällä halvempia kuin pelkosenniemellä.
Asunto mopon hinnalla!!
Asuntokupla kemijärvellä?
4576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos on alle 300 € neliö kivitalossa, taidan ostaa kaiken.
Esim asunt. osoite asematie 41, tämän romahduksen jälkeen yksiöiden reaalihinta on 50% tehdyn kaupan hinnasta eli 5000e , samoin puolittuivat kaksiot, toinen esimerkki kallaantie 19, luuletko että noilla pyyntihinnoilla tulee kaupat? Itse aion käydä paikan päällä ihmettelemässä.
Ostan heti metsämaata en tosin lupaa maksaa paljon.
Miksi täytyisi niemestä kemppaan tulla kun Pelkosenniemellä sentään työpaikkojen määrä koko ajan edelleen kasvaa, kyllä tänne sellunpilaajatkin saavat tulla töitä tekemään. Kitisijät älkööt vaivautuko.