Biljardiliiton sivuilta ei tunnu löytyvän edes poolin sääntöjä. Saako ysissä virallisissa säännöissä käyttää haravaa apuna? Yhdeksän jalan pöydällä ei tahdo aina millään riittää pituus kaikkiin lyöntitilanteisiin.
haravaa poolissa?
köököököö
1
585
Vastaukset
- Jon11
Kaikki biljardipöydät ovat sen verran kookkaita ainakin pituussuunnassa, että aivan pöydän vastakkaiselle reunalle on hankala kurotella lyömään palloa. Tällöin käytetään avuksi restiä, eli tukivartta joka on biljardikepin pituinen, ja jonka toisessa päässä on normaalia perusotetta vastaava x-kuvio tai korkeaa otetta vastaava harava. Jos kuulet biljardisalilla puhuttavan "viulusta", sillä tarkoitetaan todennäköisemmin restiä kuin klassista jousisoitinta. Rakkaalla lapsella on monta nimeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265