ravintolat rovaniemellä

mikäs on ravintolatilanne lapin pääkaupungissa? missä riittää jengiä? btw, onko taso vielä hengissä?
51364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tivolis käy aika paljon porukkaa ja sit Doris on toinen paikka. Se onki hieno mesta, siis doris. Pikku kapakoista en sit tiä. Ei tule käytyä. Taso on edelleen pystyssä. Se on vaan muuttanu tyyliään. Nykyään se on karaokebaari.

Äänestä

taso taida olla pystyssä...se muutti eka tyylii karaoke baariksi ja meni sit konkurssiin tai jotain sellaista... tivoli on ihan kiva paikka...riippuu vähä millaises paikas viihtyy... päiväoluella on ehdottomasti kiva käydä oluthuoneella... jokaisella on makunsa...doris on kyl hieno mut ehkä hieman liian kallis paikka... roipparis on sama meininki ku aina...samat naamat..no..kyl siel aikaa voi silloin tällöin viettää! flirtissä on sunnuntaisin ihan kivasti porukkaa,mut muina iltoina siel on kyllä aika kuollutta..

Äänestä
  • Rovaniemellä ei ole yhtään kunnon Raflaa. Tuntuu ettei mikään oo muuttunu kymmenessä vuodessa. Kotona kivempaa ryypätä kalsarikännit. Rovakadun ja Koskikadun risteyksessäkin on niin hiljaista että kuin kirkossa olisi. Kumi ei pala, turpaan ei saa - tuntuu ettei mitään enää tapahdu. HERÄTKÄÄ ROVANIEMELÄISET! Sampo se oli kova paikka Roissa ennen muinoin.

    Äänestä

  • Jullikka kirjoitti:

    Rovaniemellä ei ole yhtään kunnon Raflaa. Tuntuu ettei mikään oo muuttunu kymmenessä vuodessa. Kotona kivempaa ryypätä kalsarikännit. Rovakadun ja Koskikadun risteyksessäkin on niin hiljaista että kuin kirkossa olisi. Kumi ei pala, turpaan ei saa - tuntuu ettei mitään enää tapahdu. HERÄTKÄÄ ROVANIEMELÄISET! Sampo se oli kova paikka Roissa ennen muinoin.

    tällä kaverilla

    Äänestä

  • rahat loppu kirjoitti:

    tällä kaverilla

    Se vanha kunnon Lapinportti, jota myös "lihaportiksi" sanotaan on varmin mesta heh!
    Siellä on menoa ja meininkiä, mutta ei ritsa-ikäisille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostaa kirjoitti:

mikäs on ravintolatilanne lapin pääkaupungissa? missä riittää jengiä? btw, onko taso vielä hengissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu