sanotaan kiitos

Elikäs, alotetaanpas ketju (ollut ehkä aiemminkin) Ei nälvitä tässä ketjussa, vaan annetaan kiitos niille, jotka sen ansaitsee. Eli missä olette saaneet hyvää asiakaspalvelua? Mikä liike tai sairaala tai baari tai vastaava ansaitsee kiitokset?

Itse voisin kiittää Lapintuulen aina iloista tyvärtä, joka on kovin palvelualtis ja hymyilevä. Kimppu ruusuja sinne siis!
121797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minä saan joka paikassa hyvää kohtelua ja kiitos siittä kaikille.

Äänestä

että jakst edelleenkin tässä ahneitten maailmassa jossa osataan palvella kun vain rahaa löytyy

Äänestä
  • Yleensäkin ihmisiä , jotka aktiivisesti jaksavat olla iloisia ihan aidosti . Näitä löytyy .

    Äänestä

Tässä minun kiitokseni!

Kiitos Luojalleni tästä kaikesta.
Synnyinseudusta, maisesta matkasta.
Kiitos kukkaloistosta, lintujenlaulusta.
Kiitos sinitaivaasta, aaltojen pauhusta.
Kiitos läheisistä, äidistä, isästä.
Turvallisen sylin tuomasta lämmöstä.

LA.

Äänestä

En minä ole missään saanut huonoa palvelua, tai hyvin harvoin.
Kiitos siis kaikille asiakastyössä oleville.

Minusta on tärkeää että myös asiakas osaa olla ihmisiksi eikä vaadi ylettömyyksiä! Enemmän näkee törkeitä asiakkaita kaupoissa kuin törkeitä myyjiä ;-)

Äänestä

Kiitos Keminmaan Teboilin aina niin iloisille työntekijöille. Vaikka kuinka huonosti olisi aamu alkanut, sieltä saa todella ihanat hymyt. Se piristää ankeaa aamua:)

Äänestä
  • että laittoi latinobicin leideille ja me naiset, ikääntyneemmätkin, pääsemme nauttimaan erilaisista tansseista ja musiikeista:=)Ja vielä opimmekin uutta.

    Äänestä

kurja kaupunkinne kaipasikin jo piristystä. se piti oikein tekemällä tehdä.

Äänestä
  • Kiitos Make, että jaksat aina yrittää provosoida kaikkia kaupunkeja. Ilman kaltaistasi valopilkkua, keskustelu saattaisikin ontua ja olla liian tyyntä. Thumbs up, jatka samaan malliin!

    Äänestä

olen samaa mieltä kuin sinä, lapintuulesta saa aina iloista ja mukavaa asiakaspalvelua.
iloikseni huomasin että prisman entinen työntkijä oli siirtynyt lapintuulen kassan taakse ja sepäs piristi päivääni ihanasti, oli kiva nähdä sinua taas.

Äänestä
  • Se tumma lyhyt söpö myyjä ( uusi ) on tosi herttanen, iloinen ja oikealla alalla, aina löytyy hymy kasvoilta, oikea hymytyttö, siellä on mukava käydä tankkaamassa ja kahveella.

    Äänestä

Tuhannesti kiitoksia Kemin Mustin ja mirrin myyjille!!! Siellä palvelu pelaa ja itsekkin tulee hyvälle tuulelle kun siellä asioi. Plussaa uudet hienot tilat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäpä minä kirjoitti:

Elikäs, alotetaanpas ketju (ollut ehkä aiemminkin) Ei nälvitä tässä ketjussa, vaan annetaan kiitos niille, jotka sen ansaitsee. Eli missä olette saaneet hyvää asiakaspalvelua? Mikä liike tai sairaala tai baari tai vastaava ansaitsee kiitokset?

Itse voisin kiittää Lapintuulen aina iloista tyvärtä, joka on kovin palvelualtis ja hymyilevä. Kimppu ruusuja sinne siis!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu