HÄVETKÄÄ PSYKIATRIT

LUOPUKAA TYÖSTÄNNE KAIKKI TE JOTKA VUODATTE TIETOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VIELÄ IHMETTELETTE ETTEI TEIDÄN LUO AINA USKALLETA TULLA JA AVAUTUA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KUINKA MONTA ELÄMÄÄ AIOTTE TUHOTA TOIMILLANNE ??
TÄMÄ VUOTAJILLE JOTKA HÄPÄISEVÄT KOKO ALAA !!!
111736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ajan, en tiedä tarkalleen mitä häpeän, mutta aina hävettää..olen psykiatri.

Äänestä

Psykiatri = erikoislääkäri.
Psykologi = muuten vaan yo -tutkinnon saavuttanut tyyppi (esim. Åa).

Toinen erikoislääkäri, toinen "kuka vaan".

Äänestä
  • "Psykiatri = erikoislääkäri.
    Psykologi = muuten vaan yo -tutkinnon saavuttanut tyyppi (esim. Åa).

    Toinen erikoislääkäri, toinen "kuka vaan". "

    Psykologi ei ole mikään "kuka vaan", vaan yliopistossa psykologian maisterin tutkinnon suorittanut opiskelija. Se tosin on totta, että lääkäri psykologi ei ole.

    Äänestä

paskoja ovat, paskoja ovat. Ei niille paljon mahda! Oma rouva kotona ja nuorta lihaa tekisi mieltä!?

Äänestä
  • tunnen tämän tyypin...miehet lukkojen takana juoni... naiset tuulikaapissa samaa... mutta kun kaulassa oli kilon kulta ketjut jotka verenkiertoa esti...tilanne kääntyi suojeltavalle kielteiseksi...siis ota selvää kun junaileen alat.
    Lappi on mukava paikka siellä luonto ja erämaa kutsuu ei tartte tyhmien kanssa pelata ja kähmiä.
    Heipparallaa !!!!!

    Äänestä

  • humalaisen jpn kynkkään naimisissa olevat naiset kävi... kotia vei mutta ei käyttäny...nuoria neitoja kynkkään junailtiin n.30v niitä käytti kun erittäin erinomaisen viriili mies on.
    Kiitos siitä !!!!!

    Äänestä

Onko tuo nyt niitä harhoja, joita sairaat ihmniset saavat????
Eiköhän ammatti-ihmiset asiansa osaa.

Äänestä
  • edes psykologin tai psykatrin luokse! Saamaan edes jonkinlainen todistus onko terve vai sairas mieleltään! Läheisten mielestä ihminen voi olla sairas, mutta sairaan mielestä on itse terve. Ei suostu millään lähtemään hoitoon tai edes arvioitavaksi. Todella kovaa taistelua ja seli-seli-tilannetta läheisillä "sairaan" kanssa. Tsemppiä ja voimia teille jotka joutuvat ko. tilanteeseen.

    Äänestä

Eikö ole laissa aivan selkeästi potilasturvaa koskeva pykälä siitä että tietoja ei saa koskaan vuotaa muille osapuolille eli ne on aina jäätävä potilaan ja lääkärin välisiksi! Oli asia vakava tai mikä tahansa vähäpätöinenkin , ei väliä, sillä on kyse vain siitä tietosuojasta joka potilaalle kuuluu eli sitä ei voi selitellä mitenkään tai edes väheksyä saati puolustella!! Jokainen alaa (psykologia) lukenut ymmärtänee mahdolliset seuraukset ilman niiden luetteloimistakin. Ainakin pitäisi. Vastuun kanto ja sen otto pitää pysyä hallinnassa !"

Äänestä
  • Olen itse ajatellut, että se on alue, jossa vaitolo sitoo lujasti. Ammattihenkilöstöä. Googleta vaikka vaitiolo ja katso mitä tuloksia saat. Sitten toimintaa!

    Äänestä

oma pää, joka tässä vuotaa vai voisitko olla hieman tarkempi...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JA TERAPEUTIT kirjoitti:

LUOPUKAA TYÖSTÄNNE KAIKKI TE JOTKA VUODATTE TIETOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VIELÄ IHMETTELETTE ETTEI TEIDÄN LUO AINA USKALLETA TULLA JA AVAUTUA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KUINKA MONTA ELÄMÄÄ AIOTTE TUHOTA TOIMILLANNE ??
TÄMÄ VUOTAJILLE JOTKA HÄPÄISEVÄT KOKO ALAA !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu