Olen umpirakastunut yhteen mieheen ja tiedän, että hänkin on rakastunut minuun. Meidän pitäisi tänään tavata ja puhua tästä, mutta en tiedä miten se pitäisi sanoa :D miten siis aloittaa seurustelu? Olisi helpompaa jos sen voisi vain "aloittaa" eikä tarvitsisi sanoa sitä r-sanaa - vielä. Auttakaa pian! :D
Miten kertoa että on rakastunut ja haluaa seurustella?
6
5001
Vastaukset
- RoMantikko?
Laita hento valaistus, vaikka jostain koristevaloista, tai jos ei sellaisia löydy niin laita pari kynttilää. Älä laita liikaa, ettei vaikuta liikayrittämiseltä. Istukaa vaikka sohvalle, ja voit vaikka sanoa asian jotenkin näin: "Tuleeko sulle koskaan sellanen fiilis, että elänkö mä ollenkaan... koska minulle tulee. Juha, haluan alkaa elämään... haluan elää SUN kanssas!" sit vähän pusutteluu ja hyvä tulee!
Tietysti, tämän kirjoitin hiukan vanhemmille, ettei nyt ihan teineille.- huh!!!!
Juha, haluan alkaa elämään... "
Tuli heti vaikutus tyyliin: en ole ikinä vielä elänyt kokenut jotakin KIVAA YKSIN.
...mutta,nyt kun tutustuin sinuun osaan hengittää ja elään???? jos jätät mut niin mulla ei oo enää elämää.
ei tuollaista voi sanoa! 'haluan ALKAA elää!
aivan kuin omaa ihanaa ainutlaatuista elämää ei olisi olemassa ,vain sitten jos löytyy joku mies! pöh!
- Näin meillä
että aletaan seurustella parin viikon päästä tutustumisesta. Pari viikkoa sit kerrottiin toisillemme, että ollaan rakastumassa. Eilen sain kuulla, että mies rakastaa minua. Minä en ihan sitä vielä tiedä. Kyllä kai, mutta en sitä vielä sanonut. Suhteemme edennyt tosi vauhdilla! Puhutaan jo yhteenmuutosta. Mutta ihanaa tämä on. Ja ollaan jo liki nelikymppisiä. Ollaan tunnettu vähän reilu kaksi kuukautta.
- varpushaukka
Itse tapaillut nyt noin kolmisen kuukautta ja r-sanaa tai muutakaan suurempaa ei ole vielä kyllä kiirehditty sanomaan.tykkääminen on kyllä sanottu.
tuntenut olen kyllä henkilön jo pari vuotta. paremmin n. puoli vuotta.
omasta mielestani ei kannattaisi liikaa kiirehtiä suhteen alkuhuuman aikana sillä silloin kaikki näyttää hyvinkin ruusuiseslta ennen sitä normaali tilaan laskeutumista.
Itsekin etenen nyt rauhallisesti ja niin on sovittukkin ettei kiire ole mihinkään ja katsotaan mistä löydetään itsemme.
ja se r-sana.. se tulee sitten kun oikeasti siltä tuntuu ja tiedän ettei se sekoitu pelkkään ihastumiseen ja alkuhuumaan. Ja uskoisin ilmaisevani asian suoraan niinkuin se on ilman suuria tarinoita ja kiertelyitä.. mutta siihen uskon olevan vielä aikaa kun ei ole edes 4kk "vakavampaa tapailua" täynnä.
mutta jokainen etenee ja tekee tyylillään miten itse parhaaksi näkee joten onnea teille ja toivon että kestää :)
(mikä minä olen neuvomaan kun vasta 19v kakara olen :P)
- M30...
Luoksesi syömään. Vain sinä ja mi.. hän! Siirry vaivihkaa vierelle, laita käsi olkapäälle varovasti. Hymyile ja sano että mä tykkään susta kuule ihan hirveesti.
- Anonyymi
update?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1688433KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4507572Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603642Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542765Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211701