oliko talousarvio kupla 2008

oliko talousarvio kupla katso lehdestä

onko mahdollista lisävero n 100-336 euroa 2008
tutki lehti uutinen

liäverot
kiinteistöverot
vesi
sähkö
ynm..
esitys
oli tehty
positiiviseksi
mistä olisi varat löytyny?
2493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aina "tavoitteksi" johon pyritään. Sitten tilinpäätöksestä näkee, että miten on onnistuttu. Talousarvio on nytkin tehty näyttämään hyvältä, niin kuin on enenkin tehty. Eihän Tornion pitänyt lomauttaa tänäkään vuonna. Kun Kemi lomautti, niin Tornio sanoi ensin että se ei lomauta, mutta kun meni pari kuukautta, niin pakkolomat pyörivät jo täyttä häkää.

Äänestä

2008 ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäverot 2008 kirjoitti:

oliko talousarvio kupla katso lehdestä

onko mahdollista lisävero n 100-336 euroa 2008
tutki lehti uutinen

liäverot
kiinteistöverot
vesi
sähkö
ynm..
esitys
oli tehty
positiiviseksi
mistä olisi varat löytyny?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu