Onko olemassa oikeesti skeptikkoja vai kuvittelevatko he vain olevansa? Mitä sanoo skeptikko?
Ovatko skeptikot
3
445
Vastaukset
- keptikko
Voi olla etten täytä skeptikolle asettamiasi kriteerejä. Minussa on kuitenkin perisuomalaisuutta, enkä usko mystiikkaan, enneuniin, spåralogiaan, astrologiaan, Jumalaan, Jeesuksen ylönousemukseen, syntymiseen pyhästä tai pahasta hengestä, ym muihin huuhaa-juttuihin vaikka itse joskus kokisin em. asioihin viittaavia kokemuksia. Menisin yksinkertaisesti hoitoon jos alan nähdä ylimääräisiä..
- De Curie
... sanoo meikämimmi. Mikähän kuva "skeptikoista" sinulla on toisessa kahdesta aivosolustasi?
Eihän skeptinen katsomus ole muuta kuin tervettä järkeä: ettei nyt ihan suinpäin kaikkeen soopaan usko. - H. Haahanen
Kaikki, jotka tunnen, syövät sammakoita ja pieniä lapsia. Lisäksi monet polttavat tupakkia, juovat paloviinaa ja viettävät rietasta elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848