vuosien ajan myytiin stockalla jouluisin tätä isoa patukkaa.. aina käytiin ihastelemassa ja tänä vuonna olisi ollut tarkoitus hankkia, mutta eipä näkynyt ja myyjäkin sanoi töykeästi että ei ole eikä ole tulossa.
Netistä tilattuna pelkät postikulut ovat 40€, joten tiedättekö olisiko tätä mistään suomessa mahdollista hankkia?
Netistä tilattuna pelkät postikulut ovat 40€, joten tiedättekö olisiko tätä mistään suomessa mahdollista hankkia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taisi muutkin käydä vaan katselemassa ja siksi ei myydä enään....
Vapaa valinnassa myydään 3,50 € hintaa. Prismassa taitaa olla 4,50 ja Euromarketissa 4,19. Muissakin kaupoissa varmaan myydään, mutta näissä on osunut silmiini. Kyllä sitä myydään, jos kelpaa muukin kauppa kuis stockka.
Ymmärrätkö? kyseessä on lähes viisikiloinen, 80cm pitkä "patukka"
http://www.swiss-memories.ch/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?darstellen=1&kat_aktiv=28&{pps_sname}={pps_sid}&gclid=CMCXrqDZrJACFQ_clAodxSAGHA&Ziel_ID=311&javascript_enabled=true&PEPPERSESS=ee4af75ae60d1fa6b8232ccd43850310#Ziel311
Olisi tosiaan hieno nähdä tuollainen neljän ja puolen kilon suklaa pötikkä! :D Tuskin ostaisin (tai mistä sitä tietää), mutta sillä on tuota kokoa niin mukavasti, että ihan varta vasten menisin katsomaan ja ottamaan syliin ja kaveri ottaisi kuvan :D
...sitä ei varmaan stockallakaan enää ole, kun kaikki kävivät vain halailemassa.
Aloittajalle: oletko kysynyt, voisivatko ne vaikka siellä stockalla varsin tilata sen sulle ja paljonko maksaisi. Kun kuulevat ettet halua pelkästään käpälöidä sitä niin voivat lämmetäkin.
.. ainakin jätti-Tobleroneja sekä vaikka mitä muuta. Sieltä isosta ihanasta karkkikaupasta...