heips

onko fazerin suklaakonvehdeissa käytetty eläinperäisiä tuotteita? entä coca-colassa? anteeksi tietämättömyyteni ja kiitos sille joka jaksaa vastata!
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on vegaanista. Coca-colasta en tiedä kun en ole vuosiin maistanut (viimeisen infon mukaan on, mutta ei sitä koskaan tiedä... Laittavat mm. Gelatiinia limsoihin nykyään) mutta esim, Olvin kokiksen vegaanisuutta voit kysellä numerosta (017) 838 5540. klo 8-16. tai https://palaute.olvi.fi/optimix/interview/JSgIECxvE2.stm?passw=SgIECxvom Bonuksena ainakin suomalaisuus (ehkä sitä kautta ekologisuuskin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sfgdrft kirjoitti:

onko fazerin suklaakonvehdeissa käytetty eläinperäisiä tuotteita? entä coca-colassa? anteeksi tietämättömyyteni ja kiitos sille joka jaksaa vastata!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu