Morjesta,morjesta..Onko ketään Cafe 52:n ihmisiä liikkeellä?Meikä aikanaan roikkui siinä ovella.Kutsumanimi viittaa gallialaiseen kivien myyjään..Pekka oli sillon Dirikana ja Ykä oli siinä ovella,meikä oli se toinen jätkä.Se paikka oli helppo löytää.Tulit vanhaa Pörssitaloa vastapäätä.Sisältä kaikui hermoja raastava rock´n roll ja kun astuit sisään,näit suunnattoman määrä nustaa ja ruskeaa nahkaa ja leveitä selkiä ja hartioita ja sanalla vilaisulla näin rasvalla taaksepäin kammattuja hiuksia...Ja se meno,se meno!!
Onko ketään Cafe 52:n ihmisiä liikkeellä?
Harmaakarhu.
4330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
silloin aikoinaan melkein joka viikonloppu vietettyä ;-)
vielä, että myös Pariisittaren aikoihin kans.
Et ikinä huomannu kun vedettiin omia viinoja ja dullaa . Kaks pullokaljaa per naama ja ihan sekasin oltiin, sinä vaan kattelit
hoo moilasena.
Muistan sut hyvin, kun törmäiltiin muutenkin tossa Ympyrätalon tienoilla. Olit vartijana siinä jossain, ja varmaan muistat minutkin.