Kohta se...

...vaihtuu,nimittäin vuosi.

Hyvää tulevaa Uutta Vuotta kaikille palstalaisille tasapuolisesti, niin kaksijalkaisille,kuin teidän elämäänne iloa tuoville nelijalkaisille!

Toivottaapi molossi ja ne omat rakkaat karvakuonot

7

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n.sorsa

      päivittelin tuossa aamulla pilkkukasojen 2008 pevisa määräyksiä. Ainakin lonkkien kohdalta parempaan suuntaan. Dalmatiankoirille tulee vuoden 2008 alkaen myös raja-arvot eli D- ja E- lonkkaisten vanhempien jälkeläisiä ei enää rekisteröidä. Varmaa sinunkin "kääpiöiden" osalta tulee 2008 muutoksia, niinkuin tulee monissa muissakin asoissa. Formuloita tai ihan mitä tahansa urheiluakin, kun seuraa täytyy opiskella aina uudet säännöt seuraavaksi kaudeksi. Puhumatta laki muutoksista tai koiraharrastu säännöistä. Sen mitä tämmöinen tyhmempi on saannut 1.v opittuu joutuu aloittaa alusta.

      Hyvää uuttavuotta lumisesta turunmaasta n.sorsa fifi.

      • "Kääpiöissä"ei tule muutoksia,vaikka minun puolestani saisi tulla...

        Kääpiössä tulee,paljonkin,menee pevisaan.Tosin olisi saanut mennä tiukemmillä säännöksillä,niinkuin alunperin pitikin.

        Taidan olla tiukkapipo jossain asioissa näemmä :=)

        Ihanaa toi lumi kumminkin,mutta kun vielä näkisi aurinkoakin...

        ps.Pilkuille tuleekin sitten vähän tiukempi näemmä,jos D:tkin jää pois.Mutta ehkä sitten haluttuihin tuloksiinkin on mahdollista päästä paremmin.Mutta kun en tunne rotua,niin jätän arvioinnin viisaammille siinä asiassa.


    • toivottaa

      samoin sulle

    • oikein ,,,,,,

      Hyvää Uuttavuotta, sekä myös valkoisille tosi ylväille koirille!

    • uutta vuotta

      hyvää UUtta vuotta :p

    • Kiitos kaikille ja olkoon Onni mukananne alkaneessa vuodessa 2008 :O)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      133
      1363
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      101
      1054
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      954
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      947
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      308
      832
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      803
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      37
      683
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      648
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      140
      603
    Aihe