Mitä seksi

on miehelle?

Onko se tosiaankin vain fyysinen suoritus, rentoutuskeino tai hetken hupi vailla ylimaallista rakkauden kokemusta tai edes hellää kiintymyksentunnetta?

18

1312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisiko olemassa

      miehiä joiden mielestä seksi on hyvää VAIN tunteen kanssa seurustelusuhteessa ja ei näin ollen halua jakaa munaansa ympäriinsä?

      • Vain suhteessa.

        En ymmärrä tunteetonta ympäriinsä paneskelua, mutta hupinsa kullakin.


      • epätosimies

        saa "reviiriä" laajentaa seurustelusuhteen (ei siis samalla kun seurustelee) ulkopuolelle.


      • hbgfdfs

        "(olisiko olemassa) miehiä joiden mielestä seksi on hyvää VAIN tunteen kanssa seurustelusuhteessa ja ei näin ollen halua jakaa munaansa ympäriinsä?"

        Kysymyksesi sisältää typerän olettamuksen, että miehet, jotka nauttivat seksistä ilman rakkauden tunnettakin, haluavat "jakaa munaansa ympäriinsä?"

        Jos miehet nauttisivat seksistä vain rakkauden tunteen lumoissa, maailmassa ei juuri ihmisiä olisi. Rakkausavioliittokin on muutama kymmentä vuotta vanha keksintö, sitä ennen naimisiin mentiin muista, ennenkaikkea taloudellisista syistä... joo ja, usko tai älä, lapsiakin syntyi.


    • epätosimies

      hellyyttä, läheisyyttä, välittämistä ym.
      Rentouttaahan se, hupiakin joskus... ylimaallissta rakkautta? Hmmm... No ainakin hellää kiintymystä.

    • kunnon mies

      on tuottaa uusia veronmaksajia jotka kustantavat sosiaalisia tulonsiirtoja

    • Sinkkuna ollessa, kun joku nainen tarjoutui viimeisiltä slovareilta lähtemään sängynlämmittäjäksi se oli ennen kaikkea itsetunnon pönkitystä ja orkku.

      Suhteessa se on muutakin. Se lähentää niin henkisesti kuin fyysisestikin. Tai ei oikeastaan seksi vaan punkassa vetelehtiminen sen jälkeen. En minä silti menisi kuuna päivänä puhumaan jostain ylimaallisesta rakkaudenkokemuksesta.

      Mutta mitäs pikainen pikapano eteisen lattialla on? Sekin on vaihtelun vuoksi mukavaa, mutta ehkä se on enemmän pelkkää himoa ja panetuksen poistoa kuin romanttista liirumlaarumia.

      Olisi kauheaa, jos joka ikinen kerta vaadittasiin aamusta asti kestävää tunteiden ja tilanteen virittämistä otolliseksi. Sitten kukkien terälehtiä, kynttilöitä ja aromaaattisia öljyjä, että päästäisiin itse asiaan. Sekin käy toki välillä vaihtelusta, mutta jokapäiväisenä sekin alkaisi työltä tuntua ja oma käsi alkaisi helppoutensa vuoksi houkutella.

      Tosin enemmistö heiloistani on aina ollut kanssani jotakuinkin samoilla linjoilla, joten eipä ole ongelmia ollut.

      • että joka kerta

        pitäisi olla terälehtiä ja öljyjä, vaan myös eteisen lattialla voisi olla sitä rakkautta ja kiintymystä.


      • bebs

        muuta voi kuin komppailla vaikka nainen olenkin.


      • revgrfedv
        että joka kerta kirjoitti:

        pitäisi olla terälehtiä ja öljyjä, vaan myös eteisen lattialla voisi olla sitä rakkautta ja kiintymystä.

        se menee sulle läpi?


      • että joka kerta kirjoitti:

        pitäisi olla terälehtiä ja öljyjä, vaan myös eteisen lattialla voisi olla sitä rakkautta ja kiintymystä.

        Lähdet siis olettamuksesta, että seksi on aina rakkauden ja kiintymyksen osoitus? Voihan toki ajatella, että rakkaan ihmisen kanssa se on sitä joka kerta, mutta ei se kyllä päällimmäisenä sillä hetkellä ole mielessä.

        Vaan mitäs olet mieltä, että seksi makuuhuoneen puolellakin voi olla vain orkku ilman tunteita, jopa niiden terälehtien ja öljyjen kanssa? Kas kun siitä sinkkujen seksistäkin yritetään tietysti tehdä miellyttävä kokemus puolin ja toisin, vaikkei aamulla erotessa enää olisikaan tarkoitus tavata?


    • nainen, niin...

      Niin uskon osaavani vastata tuohon kysmykseesi:

      "Onko se tosiaankin vain fyysinen suoritus, rentoutuskeino tai hetken hupi vailla ylimaallista rakkauden kokemusta tai edes hellää kiintymyksentunnetta? "

      On ja ei. Se on juuri sitä ja se voi olla myös rakkauden osoittamista ja sen toteuttamista. Toi ylimaallinen rakkauden kokemus ja vieläpä asetettuna tähän tilanteeseen on mulle jotenkin vieras lause. En ota siihen kantaa. Jokaisella on omat käsityksensä ja mielikuvansa hömppäfilmien käsikirjoituksissa vilahtelevista lausahduksista jotka kertovat katsojalle että minkälaisista tuntemuksesta on nyt roolihenkilön kohdalla kyse.

    • fyysistä suoriutumista pääsääntöisesti on ollut. Ja kuten yleensäkin fyysiisen suorituksen jälkeen, niin myös seksin jälkeen on rentoutunut olo.

      Rakkautta tai edes kiintymystä ei tarvitse seksillä osoittaa todetakseen niiden olemassaolon.

    • se on vähän kaikkea noista. Tosin ylimaallinen rakkauden kokemus kuullostaa jo pikkasen liioittelulta, ei siinä mitään maailmankaikkeutta olla muuttamassa vaan lykätään melaa mekkoon.

    • vili

      se olla ihan mitä vaan.
      itselleni se on huvia ja urheilua, fyysinen suoritus, jopa teatteria, hauskaa ja jeesaa pollaa...onhan sitä myös tunteellakin harrastettu.

    • scale

      mutta himojen purkua se kuitenkin on loppujen lopuksi.

      Jälkeenpäin voi sitten lällyköidä, mutta ei juurikaan kesken aktin.

      Jos pääsee pötkötteleen alle, ei se välttämättä ole edes kovinkaan fyysinen suoritus :)

      Jokkut vaahtoo jostakin tantraseksistä, mutta kyllä mulle päämäärä on sekä itseni, että naiseni orgasmi, muutenhan se on vähän kuin tulematta jäänyt aivastus.

    • Tim*

      Jos sä lähdet tuntemattoman miehen matkaan jostain hämyisestä baarista, niin tottakai se on vaan suoritus, pussien tyhjennys helppoon naiseen. Sitten kun suhteessa ollaan, niin eiköhän siinä tunneta myös sitä rakkauttakin tai vähintään kiintymyksentunnetta.

    • mmmmmmmmmmMM

      Työlästä kun yrittää pitää toisen tyytyväisenä, eikä siitä itse niin paljon saa että jaksaisi enää kiinnostua. Parempi pysyä erossa koko asiasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      364
      8223
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2572
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      928
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      853
    5. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      826
    6. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      823
    7. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    8. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      810
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      786
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      713
    Aihe