Tukholman kaupat

xyx

Kertokaas jotain kivoja, käymisen arvoisia kauppoja Tukholmassa. Sellaisia kohtuuhintaisia tai halpoja, joissa voi löytöjä tehdä. Ja muitakin paikkoja, missä nuoret aikuiset voisivat Tukholmassa käydä. Kaikki mahdolliset paikat, kiitos!

7

4707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tukholmaa varten

      varatulta palstalta, koska sieltä varmasti löytyy enemmän tietoa asiasta.
      Mutta jokainen taaplaa tavoillaan...

    • toimisin

      Eli jos tykkäisin kirjoista, kävisin Tukholman kirjakaupassa. Eli jos tykkäisin vaatteista, kävisin Tukholman vaatekaupassa. Jos tykkäisin alennusliikkeistä, kävisin Tukholman alennusliikkeessä. Lähettäisin myös tutuille Suomeen kortteja, että täällä Stockholmissa on mukavaa. Eli näin siis.

      • xyx

        Onneksi täällä on fiksuja ihmisiä, jotka osaavat antaa asiallisia vinkkejä. Muutenhan olisin aivan hukassa ja etsisin vaatteita kirjakaupasta. ;) Siis suurkiitos näistä vihjeistä!!!


    • ei kukaan vastaa

      ehkä et tajua kysymyksessäsi piilevää ironiaa...muut lukijat ehkä sen näkee... ;))

      Kukaan ei voi sinun puolestasi päättää, mikä on *kivaa* Tukholmassa. Mitä jos ihan itse ottaisit selvää, netti on täynnä tietoa. Aloita vaikka täältä: http://web.tukholma.net/

    • mayastholm

      vaikeata neuvoa ku ei tiedä oletko 17-v tyttö vai 43-v 2 lapsen äiti... mutta kauppoja mitä ei esim löydy hesasta on Cubus, nuorten naisten,miesten ja lasten vaatteita hyvään hintaan, lagerhouse on hyvä "sekatavarakauppa" josta löytyy monenmoista.Åhlensilla heidän omat merkkinsä jotka ovat edullisia.Muuten alkaa merkit ja kaupat olla aika samanlaisia sekä Hesassa ja Stocholmassa jos ajattelee edulllista
      hintatasoa.En suosittele lähtemistä outlettiin Barkarbyhyn koska tavara on vain vanhaa ainakin ruotsalaiseen "makuun" ja aika ja vaiva ei suhteellisia siihen mitä sieltä löytää.

    • Niitä-ei-laivalla

      Katso Tukholma-foorumilta

    • Anonyymi

      Mitäköhän varten löytyy Tukholma-foorumi?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6993
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3948
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3330
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2949
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2726
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2238
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2196
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2153
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2087
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      40
      2058
    Aihe