Luomukauppa Luomula!

Partyman

Onko kukaan käynnyt Helsingin keskustassa Annankadulla sijaitsevassa luomukauppa LUOMULASSA? Satuin itse kävelemään siitä viikko sitten ohi ja päätin sitte käydä myös siinä. Pieni mukava kauppa, jossa erittäin mukava myyjä ja kaiken kukkuraksi hinnat eivät hipoa taivasta!! Paljon lastenvaatteita,pesuaineita ja ruokia. Suosittelen käymistä!

3

1397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vain hinta

      olin rippileirillä ja ihmettelin siellä ruoka-annosten korkeata hintaa. Kysyessäni vastattiin, että luomusta pitää maksaa kalliimmin. Löysin sitten roskalaatikosta lähetysluettelon ja siinä oli vain muutamia tuotteita luomuna. Muut olivat tavallisia, mutta koko annos hinnoiteltiin luomuhintojen mukaan.

    • Äiti vaan

      Pitääpä käydä tuollakin.

    • vinkaaja

      ASOKASSA Torkkelinkadulla Sörnäisissä kannattaa myös poiketa. Paljon kasvis- ja luomuruokia, sellaisia mitä ei joka paikasta löydy. Ja hinnat oli kans ihan kohtuu edulliset kun vertaa esim. Ruohonjuurta tms. Mä tykkään käydä tuollaisissa pienissä ja edistää pienyrittäjien elinkeinoa mielummin kuin käydä joissain ketjukaupoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      176
      1219
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      644
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      562
    7. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      557
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      510
    Aihe