Krokotiili karkit

Joskus 15 vuotta sitten kaupoissa oli pussissa olevia krokotiili karkkeja. Ne olivat pehmeitä, ja väreinä punainen, keltainen ja vihreä. Muistaako kukaan niitä. Muistan kun tätini toi niitä aina tuliaisiksi Helsingistä. En ole niitä nähnyt enää vuosikausiin. Ne olivat lempikarkkejani!
21275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muistaako kukaan ...

Kyllä muistetaan. valitettavasti niiden valmistaminen on lopetettu, mutta vstaavanlaisia on muissa muodoissa, joiden maku on sama. EI siis krokotiilimuotissa.

Äänestä
  • Kiitti vastauksesta. Osaatko sanoa mikä karkki sitten on samaa mutta eri muotissa? Menen ostamaan sitä heti kun voin :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muistaako kukaan? kirjoitti:

Joskus 15 vuotta sitten kaupoissa oli pussissa olevia krokotiili karkkeja. Ne olivat pehmeitä, ja väreinä punainen, keltainen ja vihreä. Muistaako kukaan niitä. Muistan kun tätini toi niitä aina tuliaisiksi Helsingistä. En ole niitä nähnyt enää vuosikausiin. Ne olivat lempikarkkejani!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu