Herätkää Ay-liikkeen edustajat tämän päivän elämään,missä ihmisiä irtisanotaan mielin määrin!
Muualla euroopassa irtisanova yritys on velvoitettu maksamaan vuodenpalkan suuruisen irtisanomis korvauksen.
Miksi suomeen ei ole edes yritetty samaa,olisi työnantajille jonkinlainen jarru nykymenoon.
Jossa he pääsevät kuin koira veräjästä eroon työvoimastaan(ihmisistä).Vain kustannuksia nostamalla saamme suojan ihmisille.
Nyky menolla suomesta viedään kehitysmaihin tehtaat,ja vain sen takia että voittoja on tarve maksimoida!
Kysymyshän ei ole siitä etteikö yrittäminen ole kannattavaa,vaan pelkästään ahneudesta.
ps.isänmaallisuudestahan tässä tapauksessa on liki
kiellettyä puhumasta!
Ay-liikkeen toimittava
2
597
Vastaukset
- nolla tupoja
Olisiko jo vihdoin aika alkaa oikeasti tekemään töitä jäsenien puolesta,siitähän me teille maksammekin!
Ei nämä nolla tupot pitkälle elätä,samaa vuodesta toiseen.
Toimintaa me kaipaamme etujen puolesta olemme valmiit toimintaan.
Emme halua olla demareiden takuumiehinä hallitus aikana,niinkuin on tapahtunut.
Tuloerot vain kasvavat,kun tulon jaon pitää tapahtua tasaisemmin.
Tuntuu että herroja Sak:ssa kiinnostaa vain omien etujen ajaminen,ja omalle puolueelle uskollisten kaadereiden palkkaaminen liittoihin!
Irtisanomis suoja on suomessa täysin olematon,sehän on nähty ja kuultu viime vuosina.
Eikä kukaan tee mitään asian hyväksi,ei edes oman"puolueen"miehet.
ps.Ei TEAM:lle!- gnaag
Jos noin hatuttaa, perusta oma yritys kerro meille, onko mukavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604556Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352089Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1621492Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti481472- 1651468
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2581257Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961174- 2031112
- 801037
- 631011