Edullisin muuttoyritys Roissa

Muuttava

Osaisiko kukaan kertoa mitään edullista muuttokuljetusfirmaa Rovaniemeltä? Muutto olisi Korkalovaarasta keskustan tuntumaan.

15

8490

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalliiksi tuli

      Otin itse muuttoon erään edullisen firman, mutta kalliiksi tuli! Sitä en tiedä, että vieläkö tämä firma toimii Rovaniemellä.

      Huonekaluja naarmutettiin ja kolhittiin, lasipöydän kansi rikottiin, runkopatjasänky sotkettiin jne. Kun kysyin, että onko firmalla vakuutusta, toivotettiin tervetulleeksi käräjöimään ja lyötiin luuri korvaan.

      Pieni muutto kesti tolkuttoman kauan, koska kantajilla ei ollut homma hanskassa, eikä kunto kohdallaan. Eikä heillä ollut edes nokkakärryä tai rullakkoa apuna.

      Kuulin jälkeenpäin, että joillakin oli kuormasta hävinnyt jotain pientä tavaraaa.

      Maksoin oppirahat ja tuon jälkeen olen käyttänyt ammattilaisten palveluja hinnasta piittaamaatta. Tarkistan myös, onko muuttofirmalla vakuutus tai onko omassa vakuutuksessani vakuutusturva kunnossa muuton osalta.

      Jos haluaa edullisesti muuttaa ja energiaa riittää, voi tietysti hoitaa muuton itse pienellä, luotettavalla talkooporukalla. Autoja ja peräkärryjä voi vuokrata kohtuuhintaan, ellei sellaisia itsellä ole.

    • muutanut

      Kysyppä sieltä. ei ollu kallis ja muuttomiehiä saa sieltä ostaa niin monta ku tarvii. Nopiasti tapahtu muutto ja hintaki oli sopiva. Kannattaa kysellä etukäteen tuntitaksa ja paljon kilometrit ja sit toi että onko vakuutusta vai otatko itse vakuutuksen muuton ajaksi.

      • tehnyt 2

        muuttoa ja molemmilla kerroilla on menny hyvin. Miehiä oli riittävästi, toiminta ripeää ja auto iso.

        Yhen muuton erehdyin ostamaan yhdeltä toiselta ja ikävää jälkeä tuli: runkopatjasänkyyn repeämä, pöydän kantta naarmutettiin, sohvaan tuli iso repeämä (kannettiin vääristä kohdista) ja pyykkikoneeseen tuli naarmuja. Sain vain ne rahat takaisin mitä heille maksoin. Enpä enää päästä sitä porukkaa mun kamoja kantaan, vaikka mitään antiikkia en omistakkaan.


    • Uutteramies
    • Nova Tart

      Vihje: Hae hakukoneella : RST ROVANIEMI LÖYTYY TIEDOT.

      • ainakaan löytänyt

        mitään muuttotietietoja.


    • Kyllä

      Rovaniemen seuduntyöttömät ry
      Katso kotisivut Kiitos:

    • tilasin

      jokin aika sitten muuton keski-lapin liikenteeltä. reippaita poikia kantamassa ja hommat oli hallussa. suosittelen!

    • mariseni

      pitäisi muuttaa....mistä edullinen firma roissa kuskaamaan tavarat?itsellä olisi pari kantajaa.

    • hyvät

      lapin muuttopalvelu

    • Muutto jo takana

      Kannattaa otta yhteyttä vaikka Monitoimimies Puolakkaan. Meillä ainakin hoiti hommat siististi ja tehokkaasti. Kytki vielä muuton jälkeen televisiot ja astianpesukoneet jne. Tuntilixakin oli vain noin 30€. Isolla pakettiautolla tuli sovitusti paikalle ja kertoi, että tarvittaessa löytyy suurempiakin autoja muuttoihin.

    • kokemuksiafirmasta

      Millanen Puljula on? Sähköposteihin eivät ainakaan vastaa. Mietityttää tuo, kun firman sivuilla sanotaan, että jatkuvasti kulkee autoja eri puolelle Suomea, niin miten hyvin sieltä on mahdollista saada edullinen kuljetus jonkun kuorman mukana, kun tavaraa ei ole paljon?

      • kakasfqw

        Soita & kysy.
        Rovaniemellä kun ei ole juuri tapana vastailla sähköposteihin!


      • kokemuksiafirmasta
        kakasfqw kirjoitti:

        Soita & kysy.
        Rovaniemellä kun ei ole juuri tapana vastailla sähköposteihin!

        Se nyt on ihan turhaa siinä vaiheessa, kun tarkka muuttoajankohta ei ole tiedossa. Silloin soitetaan, kun voidaan sopia muutosta. Tai näin muualla, Rovaniemi nyt on muutenkin ajastaan jäljessä. Miksi ylipäänsä laitetaan sähköposti yhteystiedoksi firman sivuille, jos siihen ei vastata?


      • näkkärimies

        Sanopa muuta. minulla on kuule kokemuksia paikallisista muuttolafkoista ja niistä ei edes vastata soittopyyntöihi. Puljulaa jo liputin tuossa aikaisemmin


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6545
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1804
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      933
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      859
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      241
      835
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe