1200 -luvulla - mitä pensaa poltettiin ?

Tuolloin oli sata vuotta lämmintä aikaa.

Mitä autoja silloin oli ?
2188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Millainen on immeinen joka ei usko ilmastoon, täh. Ilmasto muodostuu maapallon aktiivisessa pintaosassa. Siihen osallistuvat atmosfääri, hydrosfääri, biosfääri ja jonkin verran myös geosfääri. Ketä ovat siis ilmastouskovaiset ja entäs sitten niiden vastustajat, anti-ilmastolaiset. Mitä nää viimeiset on, alienejako?

Äänestä

Joa autoilu lämmittää ilmastoa, niin ei se sulje pois sitä että myös muut asiat vaikuttavat ilmastoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmastouskovaiset, selittäkää kirjoitti:

Tuolloin oli sata vuotta lämmintä aikaa.

Mitä autoja silloin oli ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu