Kuopion Prismasta saa luomutuotantona jauhelihaa, grillimakkaraa ja nakkeja. Lisäksi leikkelehyllyssä on Pirkan luomu meetvurstia. Meetvurstia on myös ainakin Anttilassa.
Hyllymerkinnät ovat puutteellisia, joten kysykää myyjältä jos ei meinaa luomut löytyä.
Luomulihaa Kuopiossa
4
1075
Vastaukset
- Ihmettelijä!!!
Juuri viimeksi Prismassa käydessäni kauhistelin miksi luomutuotteita ja lähiruokia ei ole laitettu millääntavalla esille. Luulisi jo tuon luokan liikkeestä löytyvän järkeä tuohon että lähituotteet laitetaan AUTOMAATTISESTI "tyrkylle" eli asiakkaiden helposti löydettäväksi.
PRISMALAISET HERÄTKÄÄ! Esim Citymarketista EKO-ja luomutuotteet erottuvat hyvinhyllynreunaetiketeistä! - vaan jättäkää silleen
luomu on höyrähtäneiden ihmisten saastetta, joten älkää kysykö sitä, vaan syökää tavallista ja terveellistä ruokaa. Luomussa on hyvää vain sen hinta ja monet kauppiaat myyvät pienet ja rupiset elintarvikkeensa "luomuna" niille, jotka haluavat maksaa siitä ylihintaa.
- enpä oikein usko
en kyllä oikein usko, että Kuopionkaan Prismasta löytyy mitään K-kaupan omia tuotemerkkejä myynnissä, vaikka kuinka niitä sieltä etsisit.
- löytyy
...ja pysytäänpä aiheessa :)
Anttilan lihaosastolle (itsepalvelu) oli ilmaantunut luomupossua: ulkofilettä, kinkkukuutioita, suikaleita ja kasleria. Taisi olla myös jauhelihaa ja jotain muuta valmistetta - kaikki kuitenkin siis possua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074506Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t963259Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131377Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241203- 521138
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481129- 511046