Maapallon pahimmat ilmakehän saastuttajat USA ja Kiina saavat kärsiä tekosistaan omissa nahoissaan. Tornadot, lumimyrskyt ja muut sään ääri-ilmiöt ovat äiti-maan rankaisukeinoja panna ympäristörikolliset kuriin.
Luonto rankaisee
saastuttajia
8401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sähköt ovat olleet poikki esimerkiksi neljän miljoonan asukkaan Chenzhoussa jo yli viikon. Jäätyneitä sähkölinjoja on korjaamassa Chenzhoussa viisituhatta työntekijää, kertoi Kiinan virallinen uutistoimisto Xinhua. Uutistoimiston mukaan sähkölinjoista on yritetty irrottaa jäätä myös konepistoolitulituksella.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/02/606964
ihan hyvä kommentti ... mutta oletko lukenut historiaa? kuinka monta jääkautta on tällä pikku pikku pallolla ollut ennenkuin vihreät ja muut luonnonsuojelijat olívat edes ( heränneet) siis silleen? meille riittää jonkinlainen kosminen epäpuhtaus eli väärä siirto, niin napojen kulma kohti muita linnunradalla kulkevia kohteita voi muuttua vain niin vähän että me emme edes sitä tajua ,... se voi silti aiheuttaa katastrofin; mitä me emme tietenkään haluta... ihminen voi tehdä paljon mutta ei kaikkea ( en ole liikkeellä uskonnollisista syistä vaan realiteellistä) vastaile jos kiinnostaa
Mitähän tekemistä ennen tapahtuneilla on nykyisen kanssa.
Vaikka ei-ihmisen aiheuttamia ilmastonmuutoksia olisi sattunut tunnetun historian aikana silloin tällöin niin se tuskin poistaa sitä tosiasiaa, että tällä kertaa on tainnut inehmo suuressa viisaudessaan olla hyvän apuna.
Jos vaikka sitä. Auton moottorista kun kampiakseli katkeaa silloin moottori lakkaa toimimasta.Mehän tuhoudutaan viimeistään silloin kun viimeinen öljypisara on pumpattu maan uumenista.Mikä maan uumenissa on, se kuuluu sinne.
nythän sinä oot käsittänyt tämän asian aivan väärin. eihän ilmastonmuutosta noin tehdä. ja jos et ymmärrä historiaa niin on vaikea ymmärtää myös tulevaisuutta. eihän tämän pikku-pallon akselin tarvi liikahtaa kuin aivan vähän niin meillä vois olla taas yksi jääkausi. silloin ainakin stora-ensot ja upm.mät jämähtäis ja se vois pelastaa maailman kasvihuone-ilmiöltä. eikä me voida puhaltamalla tuulivoimaa tehdä.
Tämä on kyllä jo liian paksua. Eikö teillä hihhuleilla ole mitään tajua päässänne!
Hoh hoijaa, vieläköhän joku kuvittelee että maailmassa on oikeutta ja paha saa palkkansa ja luonto rankaisee jne.
Kohta isä tai äiti tulee lukemaan seuraavan sadun...tai Hollywood näyttää seuraavan elokuvan...
tiedä, että täällä täytyy käyttää selkokieltä eli:
Paskantamalla omaan kaivoosi, itse siitä kärsit.
vielä:
Tah-raa-mal-la e-lin-ym-pä-ris-tö-si, sii-tä saat-taa ol-la tu-hoi-sat seu-ra-uk-set.