ääneti jo, ilmastonmuutos on jo sillä tasolla että 10 vuoden päästä maapallo menehtyy..Mitä enemmän maapallon sisuksista porataan öljyä,yms. sitä nopeammin maapallo tuhoutuu..Juice Leskinen oli ajan tasalla jo sillon kuin ajan henki levy ilmestyi..
Olkeepa
typerykset
4264
0Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
kappale, JUICE olet aina viisain...
pentuna ekassa kuopion jäähallissa katsomassa juice & slamin keikkaa,, olin tosi vaikuttunut, pikku pentuna olin vieraassa kaupungissa yksin, mut ei siltä tuntunu konsertissa..sit toine kerta joensuun ilosaaressa .......lavalla oli popeda.. ja juice tuli yleisön joukkoon......kukaan ei ollu tuntevinaan..mut kaikki tiesi..herra sai olla rauhassa..en mäkään kehannu nimmarii pyytää.. mut paras se oli.. ei ikinä enää tuu noi viisasta ..
tarkoittaa, että 'maapallo menehtyy'. Siihen menee vielä about 4-5 MILJARDIA vuotta,
siis 4-5000000000 vuotta. Ihminen kamppeineen täältä kyllä poistuu aika pian, muttei maapallo toki ihmisen toimesta tuhoutuu. Ei edes maapallon biologisesti aktiivinen osa tuhoudu ihmisen toimesta. Se kyllä toipuu ja vielä kukoistaa monella tavalla, ja tulee kokemaan monia takaiskuja. Ihminen kyllä kykenee tukahduttamaan oman elikykynsä täällä, mutta mitä sitten, elämä jatkaa tavallaan.
Aloittaja haukkuu mita typeryksikisi ja kehottaa olemaan hilaa. Hän väittää että "10 vuoden päästä maapallo menehtyy", mutta perusteluja ei näytä olevan.
Vitun runkkari ;D