Ostin tänään Revlonin ColorStayn meikkivoiteen. Vaikuttaa ihan ok:lta, levitys tosin täytyy tehdä aika rivakasti. Ongelma tuli pestessä, ei lähtenyt millään meikinpesuaineilla, mitä kannattaa käyttää. Itellä on Lumenen puhdistusaine ja Herbina eikä tehoa. Nyt naama tulipunaisena älyttömästä hinkkauksesta!
Revlonin ColorStay meikkivoiteesta
ErikaEmilia
3324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voit kokeilla joko sekoittamalla öljyä puhdistusmaitoosi, tai sitten levittämällä ensin öljyn ja hieromalla meikin irti sormenpäillä hellästi, ja sen päälle normaali putsarisi. Takaan että toimii eikä tarvitse hinkata naamaa punaiseksi. Toki on olemassa esim. Lumenella ihan puhdistusöljyä jota voit ostaa jos et tahdo jääkaapista kaivaa puhdistusainettasi. :o)
Toinen keino on poistaa meikki rasvaisella perusvoiteella.
meikinpoistossa puhdistusmaidon apurina. Voi käyttää myös puhdistusvaahtojen kanssa. Aineiden ei tarvitse olla Kanebon kalliita aineita.
lorealin vedenkestävän meikinpoistoainetta
sillä lähtee mutta iho on mennyt tosi näppyiseksi
ja lorealia ei saa naamasta kuin jollain toisella
puhdistusaineella...Eli ihan pas*aa!
Täytyy kokeilla tavan öljyä!