Lobo - I'd love you to want me

Tuosta biisistä on nopeampi ja rytmikkäämpi versio joka soi kovasti radiossa joskus v.-97 tienoilla. Kuulin sen eilen ja olen nyt yrittänyt etsiä joka paikasta, onko jonkun muun esittämä vai itsensä Lobon remiksaus? En löydä mistään muuta kuin noita Lobon slovareita.
41596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • plärännyt nuo läpi, kiitos vaan. On eri versioita tuosta Lobon hitaasta ja sitten joku Declan Galbraith:in versio, joka ei sekään ole hakemani.

    Äänestä

  • olen jo kirjoitti:

    plärännyt nuo läpi, kiitos vaan. On eri versioita tuosta Lobon hitaasta ja sitten joku Declan Galbraith:in versio, joka ei sekään ole hakemani.

    Olen nytkin koneella etsimässä sitä samaa versiota jota sinäkin tarkoitat...se on sellanen vähän rap-versio, joka alkaa sanoilla:" tako, tako monst..." tai jotai.
    Jos löydät niin viittitkö kertoa kuka sen esittää, ja jos mä löydän ensin nii kerron sit kuka se esittäjä on.
    ps. youtubesta ei ainakaan löydy :(

    Äänestä

ilmeisesti Marcel Romanoff, hieman etsiskelyä tuo vaati :-)

Kumma kun tuosta ei meinaa löytyä mitään eikä mistään, vaikka oli aikanaan varsin soitettu biisi :-/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopeampi versio? kirjoitti:

Tuosta biisistä on nopeampi ja rytmikkäämpi versio joka soi kovasti radiossa joskus v.-97 tienoilla. Kuulin sen eilen ja olen nyt yrittänyt etsiä joka paikasta, onko jonkun muun esittämä vai itsensä Lobon remiksaus? En löydä mistään muuta kuin noita Lobon slovareita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu