Hei
Tietäisiskö joku miten saisin lapsen syömään hyvin aamupalansa ja mikä olisi maistuva sellainen?
Leipä on jo liian tavis....
aamupala
4
607
Vastaukset
- ehdotuksia...
Puuroa tai velliä tai jotain siltä väliltä (itse en tykkää puurosta, liian kuivaa). Vaihtele eri hiutaleita (kaurapuuro, neljän viljan jne).
Puuron päälle banaania, marjoja...
Viikonloppuextrana voit tehdä suklismannaa.
Jugurttia.
Leipää esim. paahdettuna- apua.. ..
puurosta saa kyllä oikein hyvää, kun ei juuri tee kuivaa. Tarpeeksi nestettä ja mieluiten osa maitoa ja tarpeeksi suolaa. Hedelmiä lohkoina. Maistakaa vaikka puuroa banaanilla, järkyttävää.
salaatista ja vihanneksista hymynaamoja leivälle tai ihan vaan lautaselle.
- Aradiatar
..aamiaisella istuu mukana Tikru-pehmolelu, jolle "syötetään" kans. Jos puurot ja leivät kyllästyttää suosittelen lämpimästi YOSA:a. Probioottinen kauravalmiste, tekee hyvää masulle ja suolistolle ja löytyy aivan ihania makuja. Löytyy kaupasta jugurttihyllystä. Hyvä jälkiuuniruisleipä maistuu ihan sellaisenaan kun leikkaa kovat reunat pois.
- Nimetön
Miten olis vaikka marjakiisseliä myslin kanssa tai ilman(itse keittämällä saat aina vähän eri makuista), puolukkapuuroa, hedelmää ja yogurttia, wetabixit maidon kanssa hillosilmällä yms. Entä oletko koittanut tarjota erilaisia leipälaatuja eri päällisten kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902747- 2011044
- 68921
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti150866- 63750
- 56710
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?19612- 52583
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?55542- 55525