oletko joka anopin ja appiukon unelma vävy? Tuletko/tulisitko hyvin toimeen appivanhempien kanssa? Kumman kanssa paremmin?
Vastaukset 10
Olen tullut paremmin toimeen naisen vanhempien kanssa, kuin naisen itsensä kanssa.
Ei ny eron jälkeen ole kuin kaks kertaa kehuja seurannut, mut suhteen aikana olen kyl aina saanut arvostusta naisen vanhemmilta.mie tuun loistavasti toimeen Appiukon kaa hyvin toimeen anopinkaa.
Erinomaisesti pärjään veljien tai sisarten kanssa. Saan sukulaiset ihastumaan. Sen ,mahdolliset lapset ottas mut isäkseen koska vaan. Tyttökaverin kaveritki tykkää musta, mut sen tyttökaverin ystävät ja tyttökaveri ei vaan tuu toimeen mun kaa. Aika perseestä. Se tärkein ei oo onnistunu ikinä.
Joo nyt on helppo heittää että ku nuolee vaan ahteria riittävästi nii kaikki onnistuu. Ennemminki se on toistepäin.......mutta nykyään paljon lähempänä unelmavävyä.
Siis kuitenkin oon tullut hyvin toimiin niiden kanssa ihan alusta asti, mutta mä tuunkin hyvin toimeen kaikkien kanssa. Tottahan mä enemmän olen anopin mieleen kuin appiukon :)Minulla on maailman parhaat appivanhemmat. Appiukko on kuollut ja anoppi asuu 8000 kilometrin päässä, eikä puhu sanaakaan suomea ja englantiakin vain muutaman.
Mutta aikoinaan suhtautuivat minuun todella hienosti ja arvostan (arvostin) heitä kovasti. (RR oli hyvä tulkki)Riippuu ihan niitten omista odotuksista. Yhden tyttiksen wannabe-anoppi pelkäs että oon joku huumekauppias kun mulla on "niin paljon rahaa" kun matkustin joka viikonloppu katsoon hania puoli suomea. Kun tapasin ne wannabe-appivanhemmat ensimmäistä kertaa vein piruuttanikin äitimuorille tomusokeria teipillä suljetussa kirkkaassa muovipussissa... punastui aikalailla... ;-)
Lopulta kun tyttis jätti niin vanhempansa taisivat kaivata minua enemmän kuin neito itse.
Koskaan ole noitten vanhempien kanssa ollut kinaa tai mitään. Edes ongelmien tullessa... Aika taustalla olleet.- paskaa?
Kuka voi tietää etukäteen tulisiko toimeen joidenkin tuntemattomien ihmisten kanssa.
Varmuudella voin sanoa, että 95 prosentissa tapauksista en tulisi.- etukäteen
sen sanoa.
olet ihannevävy, jonkun toisen tyttären vanhemmille. Et meille."
On ollut yleisin vastaus mahdollisten appivanhempien kuorolausuntana.- Tai riippuu
nyt vähän mahdollisesta anopista ja appiukosta.
- syytä olla..
menemättä naimisiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei121108Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1251006- 56985
- 109959
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.53860Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85832- 80806
Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev165783Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66731- 66717
- 24664
- 70606
- 33598
- 97580
- 52531
- 60524
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15073507- 35507
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31463Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi256441