Minä rakastan vesijuoksua. Vesi on ihana elementti ja vedessä minäkin ylimääräisine kiloineni jaksan liikkua.
Teen noin 45 minuutin juoksuja ja tahti on aika kova. Välillä kun on tilaisuus vedän todella lujaa eli altaasta tulee nainen naama punaisena. Kroppa on kiinteitynyt ja lihasvoima kasvanut. Allit ovat ilahduttavasti katoamaan päin. Käyn hallilla joka viikko vähintään 3 kertaa, yleensä neljä tai jopa enemän.
En juokse vedessä laihduttaakseni vaan parantaakseni lihaskuntoa ja muutakin hyvinvointia. Kropan kiinteytyminen on mukava juttu, mutta nyt minua häiritsevät selän lylleröt. Voisiko vesijuoksuun lisätä joitakin liikkeitä/harjoitteita vai pitäisikö kokeilla jotain muuta jumppaa, että saisi selästä lylleröt pois. Ne lylleröt siis sijaitsevat käsien alapuolella ja vyötärön yläpuolella.
Vinkit ja nettilinkitkin aiheesta kiinnostavat.
Lylleröt pois selästä???
4
1822
Vastaukset 4
- ....
sinänsä hassua että mulla ei näy vesijuoksun ja jokapäiväisen kävelylenkin tulokset muualla kuin juuri selässä, josta on hävinnyt nuo lylleröt. Mulla siis oli rasvaa "makkarana" vyötärön yläpuolella ja rintsikoiden alareunan alapuolella. Vieläpä keskellä sitä makkaraa oli poimu... Mutta siis painon pudotessa 6 kiloa on juuri tuo poimu kadonnut ja edestäpäin katsottaessa se makkara madaltunut. Hassua tässä on se, että viime kesän rusketus ei ole ylettynyt tuon poimun sisään, ja nyt selässä on vaaleat raidat siinä kohtaa...
Jatka vesijuoksua ja vaikka tee kävelylenkkejä lisäksi, reippaita, niillä on ainakin täällä onnistanut! - juoksua vaan
Lylleröt lähtee kun vaan rasvakudos vähenee tarpeeksi kropasta. Ei ole harjoitteita joilla rasva palaisi vain tietystä kohdasta. Jatka vesijuoksua.
- Jaanettiliini
"Lylleröt lähtee kun vaan rasvakudos vähenee tarpeeksi kropasta. Ei ole harjoitteita joilla rasva palaisi vain tietystä kohdasta."
Kiitos vastauksesta. Jatkan kyllä vesijuoksua, enkä odota mitään ihmeitä. Teen sitä lähinnä mahtavan fiiliksen ja kunnon takia.
Mutta. Miksi mun vatsasta on lähtenyt jumalattomasti lylleröä ja muistakin ruumiin osista, mutta ei selässä mitään muutoksia, jos sitä rasvaa ei saa mitenkään tietysti kohdasta erikseen lähtemään? Ja miksi muissa kuntoilulajeissa kerrotaan tiettyjen liikkeiden kiinteyttävän vatsaa tai niitä alleja. Vai onko se vaan huijausta? - Asiat.
Jaanettiliini kirjoitti:
"Lylleröt lähtee kun vaan rasvakudos vähenee tarpeeksi kropasta. Ei ole harjoitteita joilla rasva palaisi vain tietystä kohdasta."
Kiitos vastauksesta. Jatkan kyllä vesijuoksua, enkä odota mitään ihmeitä. Teen sitä lähinnä mahtavan fiiliksen ja kunnon takia.
Mutta. Miksi mun vatsasta on lähtenyt jumalattomasti lylleröä ja muistakin ruumiin osista, mutta ei selässä mitään muutoksia, jos sitä rasvaa ei saa mitenkään tietysti kohdasta erikseen lähtemään? Ja miksi muissa kuntoilulajeissa kerrotaan tiettyjen liikkeiden kiinteyttävän vatsaa tai niitä alleja. Vai onko se vaan huijausta?Eri ihmisillä kertyy rasvaa eri kohtiin ja lähtee kanssa eri tahdissa. TV-shoppien sitä ja tätä paikkaa kiinteyttävät hemputtimet ovat humpuukia ja rahastusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811485
- 831306
- 1041048
- 48869
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40763Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..8684Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.101594Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30576Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45557