Olen tällainen keski-ikäinen pullero rouva ja olen jo tovin harkinnut jotain muuta liikuntaa sauvakävelyn rinnalle. Oulussa tarjontaa näyttää olevan vähän liiankin kanssa elikkäs valinnan vaikeus iskee.
Kyselisinkin nyt kommentteja Oulun kuntokeskuksista varsinkin eniten minua kiinnostavista eli SATS, HEALTHEX ja Kuntoykkönen. Mitä suosittelisit ja miksi ? Kiitos :)
Kyselisinkin nyt kommentteja Oulun kuntokeskuksista varsinkin eniten minua kiinnostavista eli SATS, HEALTHEX ja Kuntoykkönen. Mitä suosittelisit ja miksi ? Kiitos :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
heinäpäässä.
Naiselle sopivin on ehdottomasti rannan tuntumassa hotellin (scandic?) alakerran kuntokeskus. Aivan ihana. hukka on pelaajille sopivin.
katselin esim:hukan netti sivuja mutta outoa kun ei kerro edes hintojaan netti sivuilla voiko se siis olla hyvä vai onko todella kallis tavalliselle tallaajalle????
Eikös tuo hukka ole Lady Line ketjua? Jos näin on niin aloittajalle sopii tuo keskus mielestäni parhaiten.Itse olen kyseisen ketjun jäsen toisessa kaupungissa.Perustuu siis jäsenyyteen jonka tarkka hinta selviää kun käy tutustumassa.Vaihtelee 54-65 euroon kuukaudessa.Tuolla summalla saa osallistua kaikkeen toimintaan mitä keskus tarjoaa ja läärätä vettä ja saunoa tuntitolkulla.Ja meidän kaupungissa sisältää myös henkilökohtaisen ohjauksen.
Katso www.ladyline.fi. Oulussa on kuntosali naisille. Viihtyisä ja kaunis sali,alottelijoille kaikenikäisille ja kokoisille naisille.Suosittelen!
Kunto Ykköselle kannattaa mennä. Siellä on asiantunteva ohjaus, hyvä ilmapiiri sekä ei mitään kalliita vuosisopimusvelvoitteita!
Aloittelija uskaltaa mennä, ei tuu bodareita vastaan!
ei minulla eikä sinulla ole juuri muita vaihtoehtoja kuin healthex!
Kunto ykkösellä on rehti, reilu ja välitön meininki.
Itse olen ainakin kokenut, että siellä ei kukaan jää töllistelemään vaikka ois kiloja enemmän ku tarpeeksi. Lisäksi sieltä saa mahtavan asiantuntevaa opastusta. saliohjelmat kuuluu korttihintoihin- mikä tuntuu olevan harvinaista nykyään...