Aikuisiän

tulee katoamaan evoluution myötä kokonaan n. 200 vuoden kuluessa.
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvinhän tuota ehdit lapsia maailmaan lykkiä ja diapeteksen puhkeamista edesauttavia käyttäytymismallejasi periyttää kun aikuistyypin diapetes puhkeaa sinulle vasta keski-iässä ja tappaa sinut vain kymmenen vuotta aiemmin kuin muuten kuolisit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diabetes kirjoitti:

tulee katoamaan evoluution myötä kokonaan n. 200 vuoden kuluessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu