Jovain mie olen sen huomanu, että Rovaniemeläki alethaan yhä enemän puhuhmaan meänkieltä. Jovain se on aikaki. Onhan meitä jo kohta puolet paikalisesta asujamistosta. Jostaki syystä met emmä vain ole uskaltanheet täälä aikasemmin puhua omala kielelä. Mutta kyllä kohta kaikki puhuvat sillä mallila, että patja on matdrässi, verhot on kartiinit, postimyyntihinnasto on priiskuräntti ja siihen taphaan.
Ku emmä aikasemin ole ruottin puolela uskaltanheet puhua omala kielelä, niin sielä se on nyt situasuuni muuttumassa paremphaan suunthaan. Miksi emmä nyt sitte rovaniemelä vois kansa vaatia servisuunia omala kielelä?
Vai mitä tet tontat sanotta?
Ku emmä aikasemin ole ruottin puolela uskaltanheet puhua omala kielelä, niin sielä se on nyt situasuuni muuttumassa paremphaan suunthaan. Miksi emmä nyt sitte rovaniemelä vois kansa vaatia servisuunia omala kielelä?
Vai mitä tet tontat sanotta?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ainakhaan tällä palstala tohi kissaa sanoa ko joku on moittimasa että sulla jäi iin pilikku poisa. Kummalliseksi on menny palstat. Täsäkhän palstala ei käy ko kehäkolomosen raakit vittuilemasa katteuksissaan millo mistäki. Katoppa vaan, ketjun alottaja, että tämän viestin jäläkheen tähän joku vittuilee perhään.
Helepostikki.
mahtavaa, kertakaikkiaan ihanaa kuultavaa.
Persoonallista, luovaa, jotenkin lämmimtä, herttaista, ystävällistä, kiehtovaa, kuunneltavaa,laittaa kuuntelemaan puhujaa, ja vaikka mitä.
Kateuksissaan keljuilee, joka keljuilee.
vainh saathat olha oikiassa. Soli ennen tuolha länsikaihrassa se hhoon päälhe puhuminen, mutha se on levinhy jo tänhekki. Mukavhaahan se vainh onh!
Jo ainaki ja vielä jos net hoot olisit oikeissa paikoissa! =)
Harvalla onnistuu.
Pitää olla kunnon kielikorva.
Pysy sie knapsu vaan siellä Hurri-Homolassa!
Mie oikeasthaan oon melkein unohtanu koko kielen, mutta sillä saapi kampetta niin helposti, että häätyy jo sen puolesta pittää yllä. ei nämät etelän naiset tämän kummempaa eksotiikka tartte.